Öne Çıkanlar TESK Xiaomi İnstagram Takipçi keşif pandemi

Bu haber kez okundu.

FABRİKALARDA CORONA VİRÜSÜNDEN KORUNMA VE TEMİZLENME İÇİN ORTAM DEZENFEKSİYON HİZMETİ

Çünkü, virüsler bu tür temizlik malzemelerine karşı direnç geliştiriyor. Mutasyona uğrayan virüsler, temizlik malzemelerinin içinde bulunan kimyasallara karşı başkalaşım geçirerek uyum sağlıyor. Bu da virüslerin üremesini geçici olarak durdursa da kökünden kazanmıyor. Bu nedenle özellikle fabrika gibi insan sirkülasyonunun fazla olduğu alanlarda OKOrtam Dezenfeksiyon Hizmeti alınmasını zorunlu kılıyor. Corona virüsün yaygınlaşmasıyla birlikte daha büyük bir önem kazanan ortam dezenfeksiyonu, OKCorona Virüs Temizleme için cansız yüzeylerde kullanılacak en önemli araçların başında geliyor. Alanında uzman firmalar tarafından yapılan OKCorona Virüs Ortam Temizleme işlemleri sonrasında tüm cansız yüzeyler virüslerden tam anlamıyla temizleniyor.

Dezenfeksiyon İşlemlerinde Yeni Dönem

Yeni nesil dezenfeksiyon hizmetleri kapsamında işlev gören Ortam Dezenfeksiyon Hizmeti firmaları, büyük küçük demeden tüm cansız yüzeylerin mikroplardan kurtulmasını sağlıyor. Dezenfeksiyon işlemlerinde kullanılan özel çözeltiler, virüslerin direnç gösteremeden yok edilmesini sağlıyor. Bu yöntem ile tüm cansız yüzeyler kökten bir şekilde virüslerden temizlendiği için alanda yeniden virüs oluşumu engellenmiş oluyor. Corona virüs başta olmak üzere tüm zararlı mikroorganizmaların yok edilmesini sağlayan firmalar, profesyonel ekipmanları ve uzman kadroları ile birlikte tam kapsamlı bir hizmet sunuyor. Alışveriş merkezleri, hastaneler, ibadethaneler, okullar ve daha birçok alan üzerinde dezenfeksiyon hizmetleri veren firmalar fabrikalara özel olarak sunduğu dezenfekte çözümleri ile birlikte ortamların steril kalmasını sağlıyor.

Fabrika Çalışmaya Devam Ediyor

Dezenfeksiyon hizmetleri, fabrikaların işleyişini engellememek adına hafta sonları veya mesai saatlerinin dışında yapılıyor. Bu da fabrikanın bir gün bile üretim gücünü kaybetmeden çalışmasını sağlıyor. Aynı zamanda insanların sağlığı koruma altına alındığı için fabrika çalışanları ve aileleri iş gücü performansında herhangi bir düşüklük yaşamıyor. Ortamdaki tüm mikropların Corona Virüs Ortam Temizleme firması tarafından temizlenmesiyle birlikte insanlar rahat bir nefes alıyor. Corona’dan korkmak yerine soğukkanlı davranarak bilinçlenmek, virüsün yayılmasını engeller. Kamusal alanlarda ve kişisel olarak alınan engeller, bu virüsün ülkemizden geldiği gibi gitmesine yardımcı olacaktır. Okulların tatil edilmesi, kamusal alanlarda alınan önlemler ve birçok özel şirkette evden çalışma imkanının sunulması, virüsün henüz iki kişide görülmüşken yayılmasını engelleyecektir. Bu süreçte insanların mümkün olduğunca evlerinden çıkmaması, çalışmak durumunda olan insanların de bulundukları ortamların profesyonellerce dezenfekte edilmesi önemlidir.

Dezenfeksiyon Hizmeti Almanın Sağladığı Avantajlar

Dezenfeksiyon hizmeti alan fabrikalar, ortamların tam anlamıyla hijyeni olmasını sağlayarak, öncelik olarak iş sağlığını koruyor. Corona virüs gibi diğer birçok virüs, cansız yüzeylerde yaşayabilme özelliğine sahip olduğu için Corona Virüs Temizleme hizmeti alarak olası bir kitlesel salgının önüne geçiliyor. Fabrikalarda, perakende veya toptan ürün üretimleri olduğu için; hangi sektör olursa olsun halk sağlığı açısından önem arz ediyor. Arz edilen ürünler gıda ürünleri de olabilir, tekstil ürünleri de… Hijyenin gerekli olması için sektör fark etmiyor. Önemli olan virüslü ürünlerin tüketiciye ulaştırılmamasıdır. Bunun için alınacak önlemlerin başında gelen ortam dezenfeksiyon hizmeti ile öncelikli olarak fabrika çalışanlarının, sonra da söz konusu ürün ile temasa geçecek olan aracılarım, tedarikçilerin ve nihai kullanıcılarının sağlığı gözetiliyor.

Sağlıklı İşçi Sağlıklı İş Gücü Demek

Ortam dezenfeksiyonu yaptıran fabrikalar, işçilerinin sağlıklarını korudukları için öncelikli olarak insanı görevlerini yerine getiriyor. Her fabrika yetkilisinin işçilerinin can güvenliğini sağlamak için her konuda gerekli önlemleri alması gerekir. Fabrikalar, bu işlemi halk sağlığının korunması adına bir sosyal sorumluluk görevi olarak da görebilirler. İşçilerin sağlıklarının korunması durumunda üretim gücünde herhangi bir aksaklık yaşanmayacak, böylece üretim aksamadan devam edecektir. Profesyonel dezenfeksiyon hizmetleri veren firmalar, fabrika çalışanlarının, dolayısı ile ailelerin sağlığını korumaya yönelik atılan en önemli adımlardan biridir. Tüm dünyayı saran Corona virüsün olumsuz etkilerinden korunmak için alınacak önlemlerin başında ortamların dezenfeksiyonu gelir. Bu hizmeti alan firmalar, fabrikalar başta olmak üzere tüm metrekarelerden tüm alanlarda bulunan virüslerden tam anlamıyla temizlenmesine yardımcı olur.

Temizlik Hayat Kurtarır

Günlük hayatta yapılması gereken, virüsün ortaya çıkması ile ayyuka çıkan kişisel temizlik hizmetlerinin aksatılmadan yapılması son derece önemlidir. Ellerinizi düzenli olarak yıkamak, yoğun alkol içeren kolonyalarla elleri dezenfekte etmek, hapşırırken veya öksürürken ağzınızı tek kullanımlık mendillerle kapatmak, ardından bu mendilleri derhal çöpe atmak gereklidir. Corona virüsün kuluçka süresi 14 gün olduğundan, bu süre boyunca virüs bulaşsa dahi derhal kurtulmak için her gün duş alabilirsiniz. Temizliğinize had safhada önem vererek Corona virüsün olumsuz etkilerinden korunabilir, ortamlarda yapılan dezenfeksiyon işlemleri sayesinde de cansız ortamlardan virüs kapma riskinizi ortadan kaldırırsınız.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.