Gen Öğretmen Atanamayınca Canına Kıydı

Ege bölgesi sınırı içerisinde yer alan güzide iller arasında gösterilen Aydın'da 25 yaşındaki Merve Çavdar, depresyon haplarını içmesi sonucunda canına kıyarak yaşamını yitirdi.

0

Ege bölgesi sınırı içerisinde yer alan güzide iller arasında gösterilen Aydın’da 25 yaşındaki Merve Çavdar, depresyon haplarını içmesi sonucunda canına kıyarak yaşamını yitirdi.

Ortaya çıkan iddialar doğrultusunda 2014 senesinde Sosyal Bilimler Öğretmeni olarak mezun olan öğretmen Merve Çavdar’ın atanmasının olmadığı ve işsizlik yaşaması sebebiyle bir süredir bunalımda olduğu iddia edildi.

Meydana gelen bu trajik durum, Güzelçamlı Mahallesi sahilinde ortaya çıktı. 2014 senesinde Sosyal Bilimler Öğretmeni olarak mezun olan Merve Çavdar, iddialar doğrultusunda atanamayınca bunalım yaşamaya başladı. Bugün sabah vakitlerinde evden ‘iş bulmaya gidiyorum’ diyerek çıkan Çavdar, Güzelçamlı sahiline vardığında yanında yer alan depresyon haplarının tamamını içerek hayatını kaybetti.

Yapılan haberlere göre, kıyıda bir kadının hareketsiz yattığına tanıklık eden bölgedeki vatandaşlar yaşanan olayı vakit kaybetmeden sağlık ve jandarma ekiplerine haberdar etti. İhbar yapılması üstüne gelen sağlık ekipleri gerçekleştirdiği kontrolde genç kadının yaşamını yitirdiğini belirtti. Genç öğretmen Merve Çavdar’ın cesedi, savcının olay yerindeki incelemelerinin sonrasında otopsi işlemi yapılması üzere İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.