Gebelik Süreci – Hastalık Belirtileri

0

 

Gebelik süreci oldukça hassas davranılması gereken bir zaman dilimidir. Günlük hayattaki alışkanlıklarınızın çoğundan vazgeçmek gereke bilirken bir yandan da giyim kuşam ve kullanılan bakım ürünlerine kadar dikkat edilmesi gereken bir süreçtir.

Gebelikte Hastalıkların Şifalı Bitkileri

 Doktor kontrolü altında şifalı bitkiler tüketilmesinin daha verimli olabilmektedir. Ancak hazır olarak alınmasındansa aktarlardan alınması kişinin daha güvenli tüketmesini sağlayabilir. Kafein tüketimi gebelik süreci boyunca tüketilmesi önerilmemektedir. Yeşil çay faydalarıyla bilinen bir bitki çayıdır oldukça fazla kafein içere bilirken gebe annenin kansızlık riskini de artıra bilip folikasiti emme özelliği de oluşturabilmektedir.

 Gebelikteki mide yanması, kasılmalar için doktor kontrolünde önerilen bitki çayları günde iki fincanı geçmemesi gerekebilmektedir. Lavanta yağı gebelikteki kasılmaları rahatladığı bilinmekte olup su ile seyreltilip temiz bir havluyla kasılan bölgelere uygulanıp rahatlama sağlanabilmektedir.

Gebelikte Hangi belirti hangi hastalığın işareti? | Sağlık Haberleri

 Anne adaylarının uykuya daha rahat geçebilmeleri için melisa çayı da önerilmektedir. Gebelikteki hastalık belirtileri için doktor yardımı alınarak hem anne hemde bebek için sağlıklı bir yol izlenebilir. Gebe kalmadan önce gerekli sağlık kontrolleri hem anne hemde bebek için sağlıklı bir süreç olabilecektir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.