Gaziantep ve Adana’da Silah Kaçakçılarına Baskın

0

Adana ve Gaziantep’te meydana getirilen silah kaçakçılığı baskınında gözaltına alınan beş kişiden üçü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından meydana getirilen bilgilendirme doğrultusunda, soruşturma çerçevesinde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından, Adana şehir merkezinde üç, Ceyhan ilçesinde beş ve Gaziantep’in İslahiye ilçesindeki dört adreste arama yapıldı. Ev ve iş yerlerinde gerçekleştirilen aramalar sonucunda biri kuru sıkı olmak üzere altı tabanca ve üç tüfekle 221 mermi ve çok sayıda şarjöre ulaşıldı. Yapılan baskınlar sonucunda içlerinde emekli polis ve infaz koruma memurunun da yer aldığı beş şüpheli gözaltına alındı.

İşlemlerinin tamamlanmasıyla beraber adliyeye sevk edilen şüphelilerden üç zanlı “6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkında Kanun’a muhalefet” suçundan tutuklandı, kalan diğer iki zanlı hakkında ise adli kontrol şartı verildi. Bu yaşananlar olayların yanı sıra, soruşturma çerçevesinde baskın aşamasına dek meydana getirilen ön ara yakalamada 33 ruhsatsız tabanca ve 3 bin 325 merminin ele geçirildiği, olayla alakalı olarak gözaltına alınan zanlının tutuklandığı ifade edildi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.