Galvanizli çelik ile paslanmaz çelik arasındaki farklar

0

Galvanizli çelik ile paslanmaz çelik her ne kadar çelik materyalinden yapılmış olsalar da farklılıklara sahiptirler ve kullanım alanları son derece farklılaşabilmektedir.

Galvanizli çelik çeliğin eriyik çinkoya batırılması ile edilmektedir. Diğer bir yöntem ise elektrikli banyodur. Burada çelik çinko içeren elektrolitli bir çözeltinin içine batırılır ve bu esnada kaplamanın yapılması için elektrolizden yararlanılır.

Paslanmaz çelik ise çeliğin krom ile eriyik düzeyde karıştırılması ile üretilmektedir. Karışım soğumaya bırakıldığında sertleşerek son derece sağlam bir yapıya dönüşmektedir. Bu noktada uygulanan asit işlemi ise yüzeye yapışabilecek gereksiz unsurların uzaklaştırılmasını sağlamaktadır.

Yapı olarak iki materyal

Basit bir şekilde ifade etmek gerekirse, galvanizli çelik paslanmayı önlemek için normal çeliğin yüzeyine çinko kaplaması yapılmasıdır. Paslanmaz çelik ise yüzde on veya daha fazla kromum demir ve diğer bazı elementlerle birleştirilmiş halidir.

Atiktel Ürünleri

Atiktel olarak galvanizli çelikten veya paslanmaz çelikten yapılançok çeşitli ürünlerimizle her türlü hasır tel ihtiyacınızı karşılıyoruz. Projenize göre arzu ettiğiniz tüm ürünleri sitemizde bulabilir ve sipariş verebilirsiniz.  

Daha fazla bilgi için ; https://www.atiktel.com/tr/hasir-tel

Leave A Reply

Your email address will not be published.