Galatasaraylı Maicon’a Sürpriz Talip

0

Ara transfer sezonunda savunma bölgesinden Ozan Kabak ve Serdar Aziz’i takımdan gönderip yerine Marcao, Luyindama ve Semih Kaya’yı kadrosuna dahil eden Galatasaray’da Maicon için sürpriz bir talip bulunuyor.

Meydana getirilen son transferlerle beraber yabancı sayısı 15’e ulaşan Galatasaray’da Maicon’un talipleri artarken Suudi Arabistan’dan Brezilyalı futbolcu için sürpriz bir ilgi bulunuyor.

Dört sene Benfica’da görev aldıktan sonra Ocak ayında Al Nassr’ın başında olan Portekizli teknik direktör Rui Vitoria, kadrosunda uzun boylu bir defans oyuncusu görmek isterken Galatasaray’da gözden çıkarılan Maicon’u listesinin ilk sırasına aldı. Maicon’u Portekiz senelerinden de tanıyan Vitoria, savunma bölümüne Sambacı yıldızla güçlendirmek istiyor. Suudi Arabistan’da transfer sezonunun bitimine az bir süre kala Al Nassr’ın Galatasaray’a resmi teklif gerçekleştirmesi bekleniyor. Transfer penceresi Suudi Arabistan’da 4 Şubat saat 00.00’da son bulacak.

Galatasaray’da 2021’e kadar sözleşmesi yer alan Maicon’a kulüp arayan Galatasaray, futbolcuyu bir an önce elinden çıkarmak istiyor. Sarı-kırmızılı takım, 2017 yazında bonuslar hariç 7 milyon euro’ya kadrosuna dahil ettiği Maicon’dan iyi bir gelir elde etmeyi amaçlıyor. Yaz transfer sezonunda Gomis’i kadrosuna dahil eden Suudi ekibi Al Hilal, Maicon’a da talip olmuş ancak evraklar yetişmediği gerekçesiyle transfer gerçekleşmemişti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.