Galatasaray’da Oynayacak Defans Oyuncusu Günden Güne Azalıyor

0

Galatasaray’da 18 yaşındaki altyapıdan çıkan savunma oyuncusu Ozan Kabak için ayrılık çanları çalmaya başladı. A milli futbolcu Serdar Aziz kendine takım arıyor. Teknik heyetin kadroda düşünmediği Brezilyalı savunmacı Maicon’un da veda etmesi bekleniyor. Elde yalnızca Ahmet Çalık kalacak.

Galatasaray için ara transfer sezonunun hareketli geçeceği ifade ediliyordu. Ancak kimse üst üste bu denli çarpıcı gelişmenin meydana gelmesini hiç beklemiyordu.

Ozan Kabak’ın 7.5 milyon Euro’luk serbest kalma fiyatı Avrupa kulüplerinin iştahını daha da artırdı. Borussia Dortmund bu konuda favori ancak İngiliz ekipleri de Ozan Kabak’ı listesine aldı. Serdar Aziz, gözden çıkarıldı ve kulüp aramaya başladı.

Fatih Terim’in yeni sezonda görmek istemediği Maicon da kendine kulüp arıyor ve ikinci yarıda kadroda yer alması zor görünüyor. İlk devrede takımın en fazla zaman alan üç stoperinin ayrılma ihtimalinin ortaya çıkması Galatasaray’da alarm zillerinin çalmasına yol açtı. Ara transfer sezonunun resmen açılacağı 4 Ocak ile beraber Galatasaray’da önemli bir hareketlilik olacağı düşünülüyor. Sarı Kırmızılı ekip bir anda tek stoperle kalabilir: Ligde bu zamana kadar 511 dakika süre alan Ahmet Çalık. Ryan Donk da zaman zaman savunmada oynasa da Fatih Terim bu futbolcuyu ön libero olarak değerlendiriyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.