Galatasaray Nagatomo İçin Adıma Geçti

İtalya Serie A ekipleri arasında yer alan Inter, Galatasaray'a geldiği günden beri ortaya koyduğu performansıyla taraftarın beğenisini almayı hak elde eden Japon futbolcu Nagatomo'nun transferi konusunda bonservis fiyatı belirledi.

0

İtalya Serie A ekipleri arasında yer alan Inter, Galatasaray’a geldiği günden beri ortaya koyduğu performansıyla taraftarın beğenisini almayı hak elde eden Japon futbolcu Nagatomo’nun transferi konusunda bonservis fiyatı belirledi.

Senelerdir kaliteli sol bek hasreti ile yanıp tutuşan Sarı Kırmızılı ekip, Yuto Nagatomo’nun buradaki ortaya koyduğu başarılı oyunu nedeniyle bu mevkide rahatladı.

Deneyimli teknik adam Fatih Terim’in sezon bitiminde Japon oyuncunun kalıcı olarak Galatasaray kadrosunda yer almasını istediği ifade edilirken, futbolcunun bonservisinin sahibi olduğu kulübü Inter de Nagatomo’yu satma konusunda sıcak yaklaşıyor.

İtalyan medyasında yer edinen haberler doğrultusunda Inter, Nagatomo’nun 2019 Haziran ayında sonra erecek olan sözleşmesini uzatmayı düşünmüyor. Inter Nagatomo’yu elden çıkarmak adına 5 milyon Euro bonservis bedeli istiyor. Galatasaray ise 2 milyon Euro dolaylarında bir bonservis vererek transferde mutlu sona ulaşmayı hedefliyor.

Sarı Kırmızılı takım 31 yaşındaki sol bek oyuncusunun devre arası transfer döneminde 700 bin Euro kiralama bedeli karşılığında 6 aylık geçici olarak transfer ederek kadrosuna dahil etmişti. Japon Milli Takımı’nda da forma şansı bulan Yuto Nagatomo ise Galatasaray’dan 850 bin Euro net para kazanıyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.