Evin Bahçesine Tuzaklanan Mayın İki Suriyelinin Ölümüne Yol Açtı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Özgür Suriye Ordusu ile ortak yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı çerçevesinde terör örgütü YPG/PKK'dan temizlenen Afrin’in Şaran köyünde, teröristlerce evinin bahçesine yerleştirilen mayına basması sonrası 2 kişi yaşamını yitirdi. Patlama neticesinde ortaya çıkan olaylar, kameralarca kaydedildi. Yaralılara askerler yardım eli uzattı.

0

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Özgür Suriye Ordusu ile ortak yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı çerçevesinde terör örgütü YPG/PKK’dan temizlenen Afrin’in Şaran köyünde, teröristlerce evinin bahçesine yerleştirilen mayına basması sonrası 2 kişi yaşamını yitirdi. Patlama neticesinde ortaya çıkan olaylar, kameralarca kaydedildi. Yaralılara askerler yardım eli uzattı.

Terör örgütü YPG/PKK’nın işgalinde yer alan Afrin’in kuzey bölgesindeki Şaran  köyünde, Zeytin Dalı Harekatı çerçevesinde TSK ile ÖSO bağlı birlikler tarafından kontrol işlemi yapıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı METİ timleri, köyde dedektörlerle patlayıcı ve mayın  taraması meydana getirdiği sırada, teröristlerce evinin bahçesine tuzaklanan mayına  basan ve kimliği ortaya çıkmayan Suriyeli sivil, mayına bastı.

Patlama neticesinde ağır bir şekilde yaralanan sivile ilk müdahale, mayın  dedektörleriyle olay bölgesine intikal eden ve çevre güvenliği sağlayan askerler tarafından  meydana getirildi. Yaraları sarılan Suriyeli, askerlerin yardım eli uzatmasıyla bir araca konularak en yakın sağlık birimine yollandı.

Yaralının yaşamını yitirdiği ifade edildi. Patlama neticesinde yaşanan panik kameralar tarafından görüntülendi. Güvenlik kaynakları, Şaran köyünde teröristlerce yerleştirilen çok sayıda  mayın ve el yapımı patlayıcı olduğunu ifade ederek, patlayıcılar etkisiz hale  getirilinceye kadar sivillerin dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.