Eski Yöneticilerden Cemal Özgörkey Başkan Adayı Olmak İstediğini Açıkladı

Spor Toto Süper Lig’in en eski kulüplerinden olan Galatasaray’da şuan da mevcut başkan Mustafa Cengiz'in dışında eski başkan Dursun Özbek ve divan kurulu üyesi Ali Fatinoğlu, adaylık niyetlerini açık açık belli ederken, diğer taraftan bu yönde son açıklama yapan isim ise eski yöneticilerden Cemal Özgörkey oldu.

0

Spor Toto Süper Lig’in en eski kulüplerinden olan Galatasaray’da şuan da mevcut başkan Mustafa Cengiz’in dışında eski başkan Dursun Özbek ve divan kurulu üyesi Ali Fatinoğlu, adaylık niyetlerini açık açık belli ederken, diğer taraftan bu yönde son açıklama yapan isim ise eski yöneticilerden Cemal Özgörkey oldu.

Adnan Polat’ın başkanlık zamanları içerisinde 2008-2010 senesinde yönetim kurulu üyeliği meydana getiren Özgörkey’in adı, daha önceki genel kurullar öncesi de başkan adayı olacağı biçiminde medya bülteninde yer alırken, ardından bu durum gerçekleşmemişti.

Cemal Özgörkey, Galatasaray Kulübünün olağan genel kurulu içerisinde başkan adayı olması tarafından kendisine istekler olduğunu ve bu taleplere olumlu yaklaştığını ifade etti. Özgörkey meydana getirdiği yeni açıklamasında, “Başkan adaylığı yönünde birtakım çalışmalar içerisindeyim. Çalışmalara başladım.” sözlerini söyleyerek resmen açık bir dille niyetini belli etti.

Adaylığı hususunda Türkiye’nin çeşitli kentlerindeki Galatasaraylılarla bir araya geldiğini ifade eden Cemal Özgörkey, “Başkan adayı olmam tarafında camiadan yoğun istekler var. Bunun üstüne de görüşmelere başladım. Tüm haftayı birtakım görüşmelerle geçireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

irfan home