Eski Hakemler Kural Hatası Dedi… Maç Tekrarlanacak Mı?

Eski Hakemler Kural Hatası Dedi... Maç Tekrarlanacak Mı?

0

FIFA kokartlı eski kadın Süper Lig yardımcı Hakemi Seçim Demirel, Beşiktaş ile Antalyaspor maçı sırasında kural hatası yapıldığını öne sürdü.

Beşiktaş – Antalyaspor maçı sırasında top taça çıkarken ve sahayı terk etmemişken Beşiktaş antrenörünün sahaya girerek topu tutması ve hakemin oyunu atışla başlatması tartışma yarattı. FIFA kokartlı eski Super Lig yardımcı hakemi Seçim Demirel ve FIFA kokartlı eski hakem Ahmet Çakar, maçta kural hatası yaşandığını belirtti.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Seçim Demirel, “Beşiktaş AŞ yardımcı antrenörü saha içerisine müdahalede bulundu oyunu durduran hakem kural gereği oyunu Direk Serbest Vuruşla başlatması gerekirken Hakem Atışıyla başlattı bu bir kural hatasıdır.” dedi.

“Çok Ciddi Bir Kural Hatası Yapıldı”

Eski hakem Ahmet Çakar da, maçta ciddi bir kural hatası yaşandığını belirterek “Top taça çıkarken ve henüz sahayı terk etmemişken Beşiktaş’ın yardımcı antrenörü sahaya girip saha içindeki topu elle tutuyor. Hakem de yardımcısının uyarısıyla oyuna hakem atışı ile başlıyor. Oysa ki kural değişti. Antalyaspor’un direkt bir vuruşla başlaması gerekiyordu. Bu da ciddi bir kural hatasıydı” ifadelerini kullandı.

“Maçın Tekrar Etmesi Talep Edilebilir”

Pozisyona ilişkin değerlendirme yapan Deniz Çoban “Hakem kural hatası yapmıştır ve maçın tekrar edilmesi talebinde bulunulabilir” değerlendirmesinde bulundu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.