Ertelenen River Plate Boca Juniors Maçı Madrid’de Oynanabilir

Dünyanın en büyük derbileri arasında ilk üç sırada yer alan River Plate ile Boca Juniors'ı karşı karşıya getirecek Libertadores Kupası şampiyonluk karşılaşmasıyla alakalı olarak müthiş bir iddia ortaya atıldı. İspanyol medyasında öne çıkan haberlere göre merakla beklenen karşılaşma, %90 ihtimalle İspanya’nın başkenti Madrid'de oynanacak.

0

Dünyanın en büyük derbileri arasında ilk üç sırada yer alan River Plate ile Boca Juniors’ı karşı karşıya getirecek Libertadores Kupası şampiyonluk karşılaşmasıyla alakalı olarak müthiş bir iddia ortaya atıldı. İspanyol medyasında öne çıkan haberlere göre merakla beklenen karşılaşma, %90 ihtimalle İspanya’nın başkenti Madrid’de oynanacak.

River Plate ile Boca Juniors arasında oynanan ilk karşılaşma Boca Juniors’un evinde 2-2 sona ermişti. İki takım arasında oynanacak olan Libertadores Kupası finali rövanş maçı, River taraftarlarının Boca otobüsüne yaptıkları saldırılar neticesinde ertelenmek durumunda kalmıştı. Güney Amerika Futbol Konfederasyonu CONMEBOL, ezeli rakipler içerisindeki şampiyonluk karşılaşmasının 8 veya 9 Aralık’ta Arjantin dışında bir ülkede meydana getirileceği açıklamıştı. Merakla beklenen mücadeleye ev sahipliği yapacak kent için Asuncion, Doha ve Miami’nin ismi ön planda yer ediniyordu.

İspanya’da yayım yapan AS gazetesinin yaptığı haber doğrultusunda CONMEBOL’ün dev mücadeleyi %90 oranında Real Madrid’in mabedi Santiago Bernabeu’da oynatacağını söyledi. Söz konusu yapılan bu haberde CONMEBOL Başkanı Alejandro Dominguez’in hafta sonunda İspanya’nın başkenti Madrid’e giderek görüşmeler yapacağı ve River Plate ile Boca Juniors arasında oynanacak rövanş karşılaşmasının burada oynanıp oynanmayacağına karar verilecek.

Leave A Reply

Your email address will not be published.