Erol Bulut Kupada Final Oynamak İstiyor

0

Evkur Yeni Malatyaspor’un çalıştırıcısı Erol Bulut, Ziraat Türkiye Kupası’nın çeyrek finalinde 6 Şubat Çarşamba günü Spor Toto Süper Lig ekiplerinden olan Göztepe ile karşılaşacakları ilk maçla alakalı olarak, “Kupada hedefimiz, gidebileceğimiz yere kadar gitmek. İnşallah bu final olur.” diye konuştu.

Bulut, Orduzu Pınarbaşı Tesisleri’ndeki idman öncesi meydana mensuplarına açıklamalar yaptı. Spor Toto Süper Lig’de İstikbal Mobilya Kayserispor önünde sadece on beş dakika istediklerini oyuna yansıtamadıklarını ve yaptıkları küçük hatadan ötürü golü kalelerinde gördüklerini ifade etti.

Bu ve bunun gibi maçları çok oynayacaklarının altını çizen Erol Bulut, “Ligin ikinci yarısı daha zor ve çetin geçecek. Ona hepimizin hazırlıklı olması gerekiyor. Oyunu geliştirdiğimiz, hücum olarak daha etkili olduğunuz vakit defansta o açıkları verebiliyorsunuz. Önemli olan elde ettiğimiz pozisyonları değerlendirmek.” sözlerini kullandı.

Evkur Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Erol Bulut, kadrosunda her pozisyonda hemen hemen iki futbolcusunun bulunduğunu ifade ederek, “Sakatlık, kart cezalısı olduğunda kullanabileceğimiz iyi futbolcularımız bulunuyor. Onları da öyle değerlendirmek isteyeceğiz. Çarşamba günü öyle bir maça çıkacağız. Orada birkaç pozisyonda başka arkadaşlarımız sahada olacak. Hep yükün aynı futbolculara binmemesi lazım. Kupada hedefimiz, gidebileceğimiz yere kadar varabilmek. İnşallah bu final olur. Yarın sahaya koyacağımız 11, maçı kazanacak bir 11. O yüzden sıkıntı yok.” sözlerini söyledi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.