En İyi Kalecilerden Courtois Real Madrid’e Gidiyor

Uzun bir zamandır kaleci transferi konusunda ince eleyip sık dokuyan son iki sezonun Şampiyonlar Ligi şampiyonu ünvanına sahip takımı Real Madrid, Chelsea'nin başarılı kalecisi Thibaut Courtois'yı kadrosuna katmaya çok yakın olduğu iddia edildi.

0

Uzun bir zamandır kaleci transferi konusunda ince eleyip sık dokuyan son iki sezonun Şampiyonlar Ligi şampiyonu ünvanına sahip takımı Real Madrid, Chelsea’nin başarılı kalecisi Thibaut Courtois’yı kadrosuna katmaya çok yakın olduğu iddia edildi.

İngiliz temsilcisi Chelsea’nin yeni çalıştırıcısı Maurizio Sarri’nin “Courtois’nın uzun zamanda kalecimiz olarak kalıp kalmayacağını bilmiyorum.” Sözleri üstüne bugün de Belçikalı file bekçinin menajerinden gündeme bomba gibi düşecek bir açıklama meydana geldi. The Sun’a açıklamalarda bulunan Thibaut Courtois’ın menajeri Christophe Henrotay, 26 yaşındaki genç eldivenin Real’e gitmek istediğinin altını çizerken şu sözlere yer verdi:

“Her yerde Chelsea’nin kararı Thibaut Courtois’ya bıraktığına yönelik haberler çıktığını görüyorum. Ancak Courtois, yönetime kendisi için en iyi şıkkın Madrid’e gitmek olduğunu iletmişti. Bu, onun için en iyi karar olacak çünkü ailesine yakın olmak istiyor ve Chelsea’nin de masasında kabul etmesi gereken bir teklif bulunuyor.”

Bu sözleri söylemesinin üzerine başarılı eldivenin İspanya liginde ve dünya üzerinde en başarılı kulüp arasında gösterilen Real Madrid’e artık gitmesinin kesin gözüyle bakıldığı ve bundan sonra ki futbol yaşantısını burada sürdüreceği belirtildi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.