Ekolojik Sistemler

0

Dünyada sürekli nüfus artışı yaşanmakta, bu artış da dünyadaki doğal hayatı tehdit etmektedir. Bu organikyapıyı kurmak da yine insanlara düşmektedir. Özellikle üretici konumundaki kişiler üretimlerini doğaya uygun olarak yaparsa bu olumsuz gidişatından üstesinden gelinebilir. Bu amaçla kurulmuş olan Ecomark firması canlıların hayatlarını normal akışında sürdürebilmeleri için çalışmalarına devam ediyor.

Ekolojik İncelemeler

Dünyanın daha temiz ve hayatın daha yaşanılabilir sürmesi için firma tarafından ekolojik belge veriliyor. Bu belgeler özellikle gıda ürünlerinde verilirken firmaların bu belgeye sahip olabilmeleri için uluslararası platformların belirlediği kurallara uymaları isteniyor. Belirlenen kurallara göre firmalar ekolojibelgesi alabilmeleri için başvurduklarında ürettikleri ya da satmak istedikleri ürünlerin çevreye ve canlı hayatına zarar vermiyor olması gerekir.

Çevre Etiketi

Firmanın verdiği bir diğer hizmeti ise çevre etiketi oluşturuyor. Çevre etiketinde de belgelendirmenin yapılabilmesi için ürünlerin çevre ile uyumlu olma şartı aranıyor. Bu kategoride gıda dışında ofis malzemeleri, temizlik ürünleri, inşaat ürünleri, ısıtma gereçleri ve baskı maddeleri olmak üzere otuz beş ayrı ürün çeşidi inceleniyor. Firma inceleme sırasında uluslararası geçerliliği bulunan belgelendirme firmaları ile ortak çalışıyor. Ayrıca firmanın verdiği tüm belgeler ve etiketler tüm dünyada geçerli oluyor. Firmalar bu çevre etiketlerini ürünlerine bastıklarında müşterileri de ürünlerin doğallığı konusunda emin olduklarından çevre etiketlerinin ürün satışlarını artırdığı biliniyor. Daha geniş bilgi için www.ekoloji.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

https://www.ekoloji.com/

Leave A Reply

Your email address will not be published.