Ekin Uzunlar Kimdir – Kaç Yaşındadır – Albümleri ve Şarkıları

0

Ekin Uzunlar, Karadeniz yöresine ait müzikler denildiğinde ilk akla gelen isimlerden birisi. Son zamanlarda hayran kitlesi oldukça genişleyen Ekin Uzunlar, sosyal medya hesabını etkili kullanmasıyla da bu başarıya ulaştı. İşte Ekin Uzunlar’ın biyografisi…

21 ağustos 1991 yılında trabzon çaykara’lı bir ailenin çoçuğu olarak istanbul’da dünyaya gelen ekin uzunlar baba tarafından aslen arnavut kökenli olup annesi trabzon çaykaralı’dır. 7 yaşında iki tahtayı birbinine sürterek başlamış olduğu sanat hayatına dayısının desteğiyle resmiyet kazandırarak 8 yaşından itibaren kemençe çalmaya başlamıştır. Günümüz karadeniz otantik müziğiyle batı müziğini sentezleyerek kendi tarzını ortaya koymustur. Kat ettiği bu yolda ona en büyük desteği veren, renkli kişiliği, mizahi anlayışı ve sahne performansıyla birlikte yine kendisi olup kemençeyi de kendi kendine öğrenmiştir. Ayrıca Ekin Uzunlar aktif olarak pera güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümü mezunudur. Teona isimli karadeniz grubunda bir süre kemençe sanatçısı olarak çalışmıştır ve bir çok karadenizin önde gelen sanatçılarıyla aynı sahneyi paylaşmıştır.

Mp3 Semti Sayfası: https://mp3semti.com/sarkici/Ekin-Uzunlar

Onu bugüne kadar bir çok sanatçı ile aynı sahnede gördük Apolas Lermi,Resul Dindar gibi. Son yıllarda duyduğumuz bir çok hit karadeniz şarkısının kemençesi ona ait. Bir çok film ve dizi müziğinde de onu görmek mümkün.Yöresel bir saz olan kemençeyi Batı tarzıyla bütünleştirerek kendi tarzını oluşturan Ekin Uzunlar 2012 yılından beri hayranlarıyla sosyal medya üzerinden şarkılarını buluşturuyor ve her geçen gün daha da büyük kitlelere ulaşmakta. Kemençeyle sergilediği Jazz performansı, Mustafa Ceceli, Sinan Akçıl gibi isimlerin şarkılarında çaldığı kemençeyle sınırları zorlamaya devam etmektedir. Yakın zamanda sevenleriyle iki yeni single buluşturma hazırlığında olan Ekin Uzunlar’ın adını yakında çok daha fazla duyacağımız kesin.

Kaynak: Mp3 indir

Leave A Reply

Your email address will not be published.