Düzce’de Geçersiz Sayılan Milletvekili Oyları Yeniden Sayılıyor

Düzce’de Ak Parti'nin yapmış olduğu itirazı sonucu tekrardan oylar sayılıyor. Geride bıraktığımız gece ara verilen sayım işlemleri sabah saatlerinde yeniden başladı.

0

Düzce’de Ak Parti’nin yapmış olduğu itirazı sonucu tekrardan oylar sayılıyor. Geride bıraktığımız gece ara verilen sayım işlemleri sabah saatlerinde yeniden başladı.

Düzce’de net olmayan sonuçlar doğrultusunda Ak Parti’den Fahri Çakır ve Ayşe Keşir ile Milliyetçi Hareket Partisi’nden Ümit Yılmaz milletvekili olarak seçildi. AKP İl Başkanlığı resmi olmayan neticelere göre bilgilendirilen ve geçersiz oy kayıtlarına dahil olan hemen hemen 4 bin oyun tekrardan sayılması adına itirazda bulundu. İtirazın kabul edilmesi ile Turgut Özal Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda kurulan Seçim Kurulunda oylar tekrardan sayılıyor. Sabah 10.30 itibarı ile Merkez İlçe Seçim Kurulu, Düzce’de ki oyların tamamının tekrardan sayılması yönünde karar çıktı. Turgut Özal Anadolu Lisesi’nin içinde ve etrafında güvenlik güçleri görevlendirildi. Okulun içine girişler yasaklandı.

Resmi olmayan sonuçlara göre Milliyetçi Hareket Partisi’nden milletvekili olarak seçilen Ümit Yılmaz, geçersiz oylara gerçekleştirilen itiraz ile alakalı olarak “Arkadaşlar neye itiraz ettiler bilmiyorum. Seçim kurulunda ki arkadaşlar bu durumu değerlendiriyor. Aklıselim galip gelecek kanaatindeyim. Adalet yerini yeniden bulacaktır. Adalet zaten yerini buldu şimdi ise tecelli edecektir. İtiraz etmelerinin sonucu değiştireceğini düşünmüyorum. Sonuç değişmeyecektir. Hatta değişse bile bizim tarafımıza olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.