Duruşma Çıkışında Avukat ve Eşine Saldırı

Akdeniz bölgesi sınırı içerisinde bulunan Adana'da adliyenin önünde duruşma çıkışında avukat ve eşine saldırarak yumruk vurduğu öne sürülen zanlı polis ekipleri tarafından tutuklandı.

0

Akdeniz bölgesi sınırı içerisinde bulunan Adana’da adliyenin önünde duruşma çıkışında avukat ve eşine saldırarak yumruk vurduğu öne sürülen zanlı polis ekipleri tarafından tutuklandı.

Adana Barosundan meydana getirilen bilgilendirme doğrultusunda, avukat Murat İşisağlam, katipliğini de meydana getiren eşiyle Adana Beşinci Sulh Hukuk Mahkemesinde görülen bir duruşmaya katıldı. Duruşma sonrasında adliye binasındaki asansöre binen İşisağlam çiftine, dava dosyanın karşı yönde olan S.Ö’nün yumruklu saldırı yaptığı öne sürüldü. Gözaltına alınan S.Ö, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

Adana Baro Başkanı olarak görev yapan Veli Küçük, İşisağlam çiftini ziyaret gerçekleştirerek, geçmiş olsun dileklerini söyledi. Saldırıyı kınadıklarını ifade eden Küçük, “Son zamanlarda olay mahallinde, adliyede, haciz sırasında, bürosunda, dışarıda meslektaşlarımızın maruz kaldıkları sözlü ve fiili saldırılar maalesef sürmektedir. Avukat Murat İşisağlam’a yapılan saldırı, adalete, yargıya ve hukuka saldırıdır. Her nereden ve kimden gelirse gelsin şiddetle bu olayı kınıyoruz. Baromuz, her şartlar altında avukata gerçekleştirilen baskı, tehdit ve saldırıların karşısında yer edinecek, bu anlayış ve davranışlarla mücadelesini verecektir. Üzücü olay hakkında her türlü yasal işlemin takipçisi olacağız.” sözlerini söyledi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.