Öne Çıkanlar Açık Artırma Yöntemi Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Otizm İstanbul İhracatçı Birlikleri sondaj

Bu haber kez okundu.

İngiltere Konsolosluğu İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

İngiltere Konsolosluğu İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

İngiltere Konsolosluğu nezdinde yapılan İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusunu, Birleşik Krallık’ta en fazla 6 aya kadar olan İngilizce dil eğitimi, hobi kursu, spor kursu gibi bir eğitime katılmak isteyen herkes yapabilir. CSS Legal İngiltere vize uzmanları ile yapılan başvurularda, başvuru sahibinin dosyası titiz bir şekilde hazırlanmaktadır.

İngiltere’de 6 ayı geçmeyecek eğitimlere katılmak üzere başvuru yapacak olan kişilerin başvuru yapabildiği İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurularında kişilerin sağlaması gereken bazı şartlar bulunur. Öğrenci ziyaretçi olarak başvuru yapılabilen bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurusu için öncelikle başvuru sahibinin eğitim almayı planladığı eğitim kurumundan kabul kağıdı alması gerekir ve başvuru sahibi bu belgeyi dosyasın eklemelidir. CSS Legal yorum ve analiz gerektiren tüm İngiltere vizesi gerekli evrakları için danışanlarına bilgi vermekte ve bu süreci kolaylaştırmaktadır.

İngiltere’de eğitim almak, dil okulu, üniversite veya sertifika programlarına katılmak isteyen kişiler, Student Portal International eğitim danışmanlığı ile tüm okullar ve eğitim programları ile ilgili detaylı bilgi edinebilirler.

Ek olarak, İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türüne yapılan başvurularda başvuru formunda talep edilen vize süresi ile alınacak olan eğitim içeriğinin uygun olduğu da gösterilmelidir. Eğitim 1 haftalık olabileceği gibi 3 aylık da olabilir. Fakat  vize hangi süre ile talep edilirse edilsin verilecek olan vize süresi 6 aylık olacaktır ve başvuru sahibi 1 yıl içerisinde en fazla 6 ay bu vize ile İngiltere’de bulunabilecektir. Ayrıca bu İngiltere vizesi süresi İngiltere’den İngiltere Ankara Antlaşması VizesiAB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvuruları vb. istisnai durumlar haricinde uzatılamaz. Bu nedenle daha uzun sürelerle İngiltere’de öğrenim görmek isteyen öğrencilerin İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi veya Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu yapmaları daha doğru olacaktır. CSS Legal şikayet edilen İngiltere vizesi başvuru prosedürleri konusunda kişilerin tüm sorularını cevaplamakta ve danışmanlık hizmeti kapsamında tüm bu karışıklıkların önüne geçmek üzere başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlamaktadır.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi için öğrenci İngiltere’de alacağı eğitimin kendisi için çok gerekli olduğunu vize memuruna gösterebilmelidir. Örneğin; bir üniversite öğrencisinin ileride yapacağı meslek için İngilizce bilmesi gereklilikse ve bu öğrenci İngiltere’de dil okuluna giderek İngilizcesini geliştirmek istiyorsa bu vize türüne başvuru yapması da mantıklı olacaktır. Ancak ileride çalışma alanı için İngilizce bilmesine gerek olmayan bir öğrenci bu vizeyi talep ederse bu başvuru vize memurlarınca gerekli görülmeyecek ve İngiltere vize reddi alınmasına sebep olabilecektir.

Bu İngiltere vizesi türünde, başvuru zamanı da çok önemlidir. Mesela bir üniversite öğrencisi eğitimi devam ederken 15 günlük ara tatili için 3 aylık süre ile İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türüne başvuru yaparsa bu durum eğitiminin sekteye uğramasına yol açacağından dolayı vize memuru tarafından geçerli sayılmayacak ve vize reddi alınmasına sebep olacaktır. Aynı şekilde uzun süredir eğitim görmeyen bir lise mezunu birden 6 aylık İngilizce eğitimi almak üzere bu vizeye başvuru yaparsa bu durum inandırıcı bulunmayacak ve yine Casinomaxi vize reddi ile sonuçlanabilecektir. Tüm bu süreçlerde vize reddi alma riskini en aza düşürmek için CSS Legal Danışmanlık müşterilerine tüm desteği sağlamaktadır.

İngiltere vizesine öğrenci ziyaretçi olmak üzere başvuru yapacak olan kişilerin başvuru dosyalarında eğitim, yaşam ve kalacak yer masraflarını nasıl karşılayacaklarına dair belgelerin mutlaka eklenmesi gerekir. Bu masraflar kişinin kendisi ya da sponsoru tarafından karşılanabilir fakat bu durumun mutlaka vize memuruna ispatlanması gerekecektir. Masrafların nasıl karşılanacağını gösterebilmek için başvuru sahibi sponsoruna ya da kendine ait maaş bordrosu, kira sözleşmesi, tapu senedi, sponsorluk belgesi gibi belgeleri dosyasına eklemelidir.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer husus; kalınacak yerin başvuru sahibi için uygun koşullarda olmasıdır. Bu hem kira masraflarının kişinin standartlarına uygun olması hem de kalınacak yerin şartlarının uygun olması gerektiği anlamına gelir. Burada şartların uygunluğundan kastedilen; kalınacak yerin eğitim kurumuna uygun bir uzaklıkta olması, kişiye uygun büyüklükte ve ücrette olması ile başvuru sahibinin kalacağı kişilerin uygun olmasıdır. İngilizce dil okuluna gidecek olan bir öğrencinin birlikte kalacağı ailenin Türk olması birlikte kalınacak kişilerin uygun olmayacağı ve kişinin dil öğrenmesine olumsuz etki edebileceği için vize memurunu memnun etmeyecektir. Çünkü öğrencinin İngiltere’ye gitme amacı İngilizce öğrenmektir ve İngiliz bir ailenin yanında ya da çoğunlukla yabancı öğrencilerin olduğu bir yurtta kalması daha uygun ve inandırıcı olacaktır. Bunun gibi danışmanlık gerektiren İngiltere vizesi başvuru süreçlerinde CSS Müşavirlik firmasındaki konunun uzmanları başvuru sahiplerine gerekli yönlendirmeleri yapmaktadır.

Yukarıdaki şartları yerine getiren öğrenciler İngiltere Öğrenci Ziyaretçi vizesi başvurusu yapabileceklerdir fakat burada önemli olan bir diğer husus ise, vize süreleri bitince kişiler ülkeden ayrılmalıdır. Vize bitiminde İngiltere’den ayrılacak olmayı gerekli belgelerle vize memuruna göstermek vize alma olasılığını yükseltecektir. Bunu göstermek için ise kişinin Türkiye’de okulunun olduğu, işinin olduğu, burada yerleşik olduğu gibi hususları gösteren bazı belgeler dosyaya eklenmelidir.

İngiltere vizesi başvuruları olumlu sonuç almanın en zor olduğu vize türüdür ve bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte İngiltere vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça yararlı olacaktır. Bu bağlamda başvuru sahipleri 2006 yılından bu yana İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere vize reddine itiraz başvuruları alanında hizmet veren CSS & Co Legal Services uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yaptıklarında en doğru, hatasız ve eksiksiz şekilde başvurularını gerçekleştirmiş olacaklardır.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.