Dilmen Hakemler Üstünden MHK’ya Seslendi

0

Eski futbolcu ve ünlü spor yorumcusu olarak çalışmaya devam eden Rıdvan Dilmen, Serkan Tokat’ın bir haftada dört farklı mücadelede görev almasını eleştirdi ve MHK heyetini uyardı.

Rıdvan Dilmen, Beşiktaş – Göztepe maçının sonrasında yorumlarda bulundu. Dilmen, dört gün içinde farklı karşılaşmalarda VAR ve AVAR görevleri verilen Serkan Tokat üstünden Merkez Hakem Kurulu’nu eleştirdi. Dilmen, ”Bunun bir açıklamasını istiyorum” diye söyledi ve şu sözleri belirtti; Merkez Hakem Kurulu’na seslenmek istiyorum. Serkan Tokat, 25. hafta maçlarında 4 defa maç yönetmiş. Bu hafta Fenerbahçe karşılaşmasının VAR hakem, sonraki gün meydana gelen Beşiktaş maçının da VAR hakemi. Biraz kurcaladım. Mart ayının başında da maç yönetmiş. Mustafa Çulcu, eleştirdiği şeyleri kendisi yapmaya devam ediyor. VAR hakemi 4 bin kazanıyor, AVAR hakemi 3 bin kazanıyor. Dördüncü hakem 3 bin kazanıyor. Orta hakem zaten kazanıyor. Türkiye’de aylık 50 bin Türk Lirası’na çalışan hakemlik normal mi değil mi? Sözlerini söyledi.

”BAŞKA HAKEM Mİ KALMADI?”

Geride bıraktığımız hafta dört maç yönetmiş, bu hafta 2 yönetmiş. Bunun lütfen mantıklı açıklamasını istiyorum. Başka hakem mi yok? Dün ve bugün maçların VAR hakeminin aynı olması, geçen hafta sahaya çıkmadan 4 maçta yer alması normal mi? İnsanların parasında gözüm değil. Daha fazla kazansınlar ama bir açıklama istiyorum. Hakem mi yok acaba? Geride kalan hafta Cuma’dan başlamış, Pazartesi gününe kadar görevli ya. Öbür hakemlerin ne suçu var? Onlar da para kazansın. yorumunu yaptı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.