Dedikoduları Duyan Nüfus Müdürlüğü’ne Akın Etti

Adıyaman'da 2019 yılına girmeden önce kimlik ve ehliyetlerini değiştirmeyenlere fazla tutarda para cezası uygulanacağı iddialarının hızla artması üstüne kent sakinleri İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne giderek uzun kuyruklar oluşturdu. Müdürlüğün önünde uzun kuyruklar meydana gelirken, yetkililer ortaya atılan bu dedikoduların asılsız olduğu açıklaması yapıldı.

0

Adıyaman’da 2019 yılına girmeden önce kimlik ve ehliyetlerini değiştirmeyenlere fazla tutarda para cezası uygulanacağı iddialarının hızla artması üstüne kent sakinleri İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne giderek uzun kuyruklar oluşturdu. Müdürlüğün önünde uzun kuyruklar meydana gelirken, yetkililer ortaya atılan bu dedikoduların asılsız olduğu açıklaması yapıldı.

Adıyaman’da yılbaşından sonra kimlik kartı, ehliyet ve pasaport ücretlerine zam yapılacağı, bununla beraber kimlik ve ehliyetlerini değiştirmeyenlere fazla miktarda para cezası uygulanacağı iddiasının artması sebebiyle İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar ortaya çıktı. Günde 200 kişinin müracaat ettiği Müdürlüğe söylentinin çıkmasıyla beraber yaklaşık 500 kişi başvurmaya başladı.

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Mehmet Şen vatandaşların söylentileri kulak asmamasını ifade ederek, “Biz günlük 250-300 arasında kimlik kartı değişimi yapıyorduk. Geride bıraktığımız yıl Aralık ayı ve bu sene Aralık ayında yoğunluk meydana geliyor. En çok verdiğimiz cüzdan sayısı geçen sene il genelinde aylık on yedi bin dolaylarındaydı. Normal olarak verdiğimiz aylarda on dört bin, on beş bin oluyor. Ama Aralık ayında bir dedikodu çıkıyor, ‘Yılbaşından önce cüzdanını değiştirmeyen cezalı duruma düşüyor’ diye. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değildir. Vatandaşlarımız bu asılsız söylentileri umursamasınlar. Böyle bir şey yok” ifadelerine yer verdi.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.