Cüneyt Arkın’dan Acı Gerçek: Bizim Nesil Parklarda Öldü!

Cüneyt Arkın’dan Acı Gerçek: Bizim Nesil Parklarda Öldü!

0

Türk sinemasının usta oyuncusu Cüneyt Arkın, kendi zamanındaki kuşağın şan, şöhret bilmediğini ifade ederken “Evler yalılar alacak kadar para kazanmadık. Çoğu darülacezede, hatta parklarda öldü.” dedi.

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Yeşilçam Söyleşileri Programı’na katılan usta isim Cüneyt Arkın, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Bir hayranı tarafından kolundan çekilen Arkın, düşme tehlikesi yaşadı.

“Taksim’de Parklarda Öldüler”

Cüneyt Arkın, katılığı söyleşi programında hayranlarına anılarını anlattı. “Benim kuşağım şan,şöhret, para bilmedi” diyen Arkın, “Han, hamam, havuzlu evler, yalılar alacak şekilde  para kazanmadık. Buna ben hiçbir zaman yanmam. Ben asıl oyunculara yanarım. Çoğu darülacezede, yaşlılar yurdunda, kimsesiz şekilde, Taksim’de, parklarda yattarak orada öldüler. Karakter oyuncular olmasaydı Türkiye’de Türk filmi çekilemezdi” dedi.

“Keşke Daha Az Film Çekseydim”

Gece gündüz film setlerinde çalıştığını söyleyen usta sanatçı, bir filmin bitip diğerinin başladığını belirterek “Bir kavga sahnesinde ara verdik kapıya çıktım. O kadar güzel bir rüzgar esti yüzümü okşadı. Bir koku geldi baktım adam orada oturmuş salata soyarak satıyor. Bahar gelmiş ama benim haberim yok. Keşke daha az film çekseydim de bahara,özgürlüklere dörtnala koşsaydım.” şeklinde konuştu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.