Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macron ile görüştü!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macron ile görüştü!

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bölgedeki bazı meselelerin değerlendirmesini yapmak üzere Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron ile telefonda ikili görüşme gerçekleştirdi. Yapılan görüşmede Türkiye ve Fransa’nın bölgedeki olaylar hakkında bilgi alışverişi şeklinde değerlendirildi. Telefonda yapılan bu görüşmede ikili bölgesel sorunların değerlendirmesini yaptı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından verilen bilgiye göre ikilinin görüşmesinde ele alınan konular bölgesel konular olarak değerlendirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu ikili görüşme vesilesiyle Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron’a son günlerde Fransa’da yaşanan terör olayları sebebiyle üzüntülerini dile getirerek başsağlığı dileklerinde bulundur. Fransa’nın güney bölgesinde meydana gelen rehin alma ve sonrasında meydana gelen ölümler ve yaralanmalarla ilgili üzüntülerini dile getirerek taziye dileklerinde bulundu.

KIBRIS’IN TÜM HAKLARINI SAVUNUYORUZ

Yapılan ikili görüşme sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan özellikle Zeytin Dalı Harekatı’yla ilgili olarak Fransa Cumhurbaşkanına açıklamalarda ve bilgi paylaşımlarında bulundu. Ayrıca Fransa’nın Afrin ile ilgili yapmış olduğu açıklamalardan duyduğu rahatsızlığı da dile getirdi. Suriye’de yaşanan olaylarla ilgili fikir alışverişinde bulunan iki ülke cumhurbaşkanları bu konuşma sırasında Türkiye’nin yaptığı operasyonlarla ilgili olarak bölge halkını tehdit eden unsurları temizleme konusunda çalışmalar yaptığı ve bölgede huzur ortamı için Türk askerinin çalıştığı söylendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüşme sırasında Doğu Akdeniz’de bulunan hidrokarbon kaynakları ile ilgili olarak da Türkiye’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inin tüm haklarını savunacağını ve meşru haklarının korunması gerektiğini savundu.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.