Coca-Cola İlk Alkollü İçeceğini Üretme Kararı Aldı

Dünya genelinde hizmetlerini sürdüren büyük şirketlerden olan Coca-Cola, Japonya'da üretilmesi ifade edilen düşük alkollü asitli içecekle şirketin 125 senelik tarihindeki ilk alkollü içeceğini üretmeyi planlaması içerisine girdiği konuşuluyor.

0

Dünya genelinde hizmetlerini sürdüren büyük şirketlerden olan Coca-Cola, Japonya’da üretilmesi ifade edilen düşük alkollü asitli içecekle şirketin 125 senelik tarihindeki ilk alkollü içeceğini üretmeyi planlaması içerisine girdiği konuşuluyor.

Coca-Cola, shochu isimli yüksek alkollü yerel içkinin, aromalı bir asitli içecekle karıştırılması üzerine Chu-hi ismi konulan ve teneke kutular içerisinde satılan içeceğin büyüyen pazarından yararlanmayı hedefliyor. Chu-hi’de genel olarak yüzde üç ila yüzde sekiz dolaylarında alkol yer alıyor. Japonya’daki üst düzey bir şirket görevlisi, üretimin “pazarımızdaki belirli bir dilim alanında küçük bir deneme” yapılacağını ifade etti.

Coca-Cola Japonya’nın Başkanı olarak görev yapan Jorge Garduna “Bundan önce düşük alkollü içkiler sektöründe bir deneme gerçekleştirmedik, ancak bu asıl iş alanımızın dışındaki imkanları nasıl keşfetmeye çalıştığımıza bir örnek” değerlendirmesini yaptı.

Garduna bununla beraber, içeceğin büyük olasılıkla Japonya dışında satışı olmayacağını da sözlerinde ifade etti. Biraya alternatif bir ürün olarak ifade edilen Chu-hi özellikle kadınlar arasında gözde bir içecek olarak gösteriliyor. Japonya’nın büyük içecek firmaları Kirin, Suntory ve Asahi farklı Chu-hi çeşitleri üretiyor ve yeni aromalarla denemeler gerçekleştirmeyi sürdürüyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.