Çiftlik Bank Sahibi Aynı Sistemle Yine Dolandırıcılık Yapmak İstedi

0

Çiftlik Bank ile binlerce insanı dolandırıp yurt dışına giderek izini kaybettiren Mehmet Aydın’ın Arjantin’i de dolandırma amacı içerisine girdiği iddia edildi.

2018 senesinin başlarında meydana gelen; insanları dolandıran ve büyük paralar kaldırılan Çiftlik Bank olayları neticesinde Çiftlik Bank’ın sahibi Mehmet Aydın yurt dışına giderek kaybolmuştu. Geride bıraktığımız hafta yakalanan Mehmet Aydın’ın Sosyal Medya Sorumlusu “Umeyr Karakoç”un ifadeleri medyaya yansıdı. 2017 senesinin Haziran ayında Sao Paulo, Brezilya’ya ve oradan Uruguay’a geride bıraktığımız Mehmet Aydın ve ekibi, Uruguay’da 1 hafta kadar konakladılar. Umeyr Karakoç, “Mehmet Aydın’ın bunun öncesinde Arjantin’de Fame Game oyun firması kurma amacı içindeydi. Arjantin’de daha öncesinde kiralanmış bir ev ve araç bile bulunuyordu. Her şey hazırdı” diye konuştu.

Uruguay’dan araba ile geçmeye çalıştılar ancak aracın belgeleri tam olmaması üzerine geçemediler. Taksi ile Uruguay’dan Arjantin’e geçiş gerçekleştiren Mehmet Aydın ve ekibi Boenes Aires’te yer alan Shareton Hotel’de kaldı. Mehmet Aydın orada 2 gün hastalandı. 2 gün dinlenmesinin ardından Türk Konsolosluğu’na gitti ancak Mehmet Aydın istediği belgeleri oradan verilmedi ve bu nedenle işlemler gerçekleştirilemedi. Mehmet Aydın ve ekibi Türkiye’ye uçakla geri geldi.

Mehmet Aydın’ın Arjantin’de Türkiye’de olduğu gibi aynı mantıkla işleyecek oyunu bu nedenlerle rafa kalktı. İfadesinin devamında Umeyr Karakoç; aynı olayı Dubai’de de kuracaklarını, oyunun internet üzerinden oynanacağını, kahvaltı salonlarının açılacağını ancak bu amaçlarının da yolunda gitmediği ve bu nedenle gerçekleşmediğini belirtti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.