Cemal Kaşıkçı Testere İle Mi Öldürüldü? Korkunç İddia

Cemal Kaşıkçı Testere İle Mi Öldürüldü? Korkunç İddia

0

Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na girmesinin ardından haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın akıbetiyle ilgili dehşete düşüren iddialar devam ediyor.

Evlilik için gerekli belgeleri almak üzere Washington’daki konsolosluktan İstanbul’daki konsolosluğa gönderildiği iddia edilen ve belgeleri almak için girdiği Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’ndan bir daha çıkmayan muhalif Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın akıbeti belirsizliğini hala koruyor. New York Times gazetesi, Kaşıkçı’nın akıbetiyle ilgili iddiasında korkunç detaylar olduğunu iddia etti.

New York Times gazetesine konuşan üst düzey bir Türk yetkili, Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan Konsolosluğu’nda infaz edildiğini açıkladı.

İsmini açıklamayan yetkili, Kaşıkçı’nın konsolosluğa varmasından itibaren 2 saat içerisinde  hızlı ve karmaşık bir operasyonda suikaste uğradığını, Suudi infaz ekibinin yalnızca bu cinayet için getirdiği kemik testeresi ile vücudunu parçalara ayırdığını iddia etti. Yetkili, bu infaz emrinin Suudi üst düzey yetkilileri tarafından verildiğini, alt düzeyde olan yetkililerin bu şekilde karmaşık bir operasyona izin vermeye yetkisi olmayacağını kaydetti. Yaşanan bu gelişmelerin filme benzediğini söyleyen yetkili “Pulp Fiction gibi” ifadelerini kullandı.

Kaşıkçı’nın öldürülmüş olma ihtimalinin yüksek olduğu belirtilen haberde,  Kaşıkçı’nın konsolosluğa geldiği gün Türkiye’ye gelen 15 kişilik Suudi ekibin içerisinde Adli Tıp Uzmanı S. Muhammed Al Tubaigy’nin de olduğu iddia edildi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.