Çaykur Rizespor Kadroda Yer Almayan İki Oyuncusunu Göndermeyi Düşünüyor

Spor Toto Süper Lig takımlarından olan Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor, sezon başında kadrosuna aldığı Armand Traore ve Jaroslaw Jach'a kendilerine takım bulmaları konusunda kapılarını açtı.

0

Spor Toto Süper Lig takımlarından olan Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor, sezon başında kadrosuna aldığı Armand Traore ve Jaroslaw Jach’a kendilerine takım bulmaları konusunda kapılarını açtı.

İkinci yarı öncesi teknik direktör Okan Buruk kontrolünde transfer çalışmalarını büyük bir titizlikle devam ettirmek isteyen yeşil-mavili ekip, ilk olarak ilk yarıda çok forma şansı elde edemeyen Polonyalı savunma oyuncusu Jaroslaw Jach ve Senegalli stoper Armand Traore’ye ikinci yarıda kadro planlamasına dahil edilmediğini iletti. Her iki futbolcuya kulüp bulmaları konusunda izin çıktı.

Jaroslaw Jach, İngiliz ekibi Crystal Palace’den 1 seneliğine kiralık olarak, Traore ise Nottingham Forest’tan 2+1 seneliğine yeşil-mavili renklere geride bıraktığımız transfer döneminde bağlanmıştı. Çaykur Rizespor kulüp başkanı Hasan Kartal, meydana getirdiği açıklamada, Okan Buruk ile gerçekleştirecekleri son görüşmeyle takımda giden futbolcuların kesinleşeceğini ifade etti.

Takımdaki bazı futbolcuların kadroya giremediğini altını çizen Kartal, “Maalesef sezon başındaki yanlışlarımız bizi ilk yarı bitiminde rakiplerimizin gerisinde yer almamızı etkiledi. Çok iyi bir planlamayla ikinci yarıda yer almak istiyoruz. Bazı futbolcular ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmak konusunda çalışıyoruz. Amacımız ikinci yarıda oldukça geniş ve alternatifli bir kadro kurmak.” sözlerini söyledi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.