Çağlar Söyüncü İçin Dudak Uçuklatan Transfer Teklifi

İngiltere’nin önde gelen köklü ekiplerinden olan Arsenal, Almanya Bundesliga takımlarından olan Freiburg'da forma giyen A milli oyuncumuz Çağlar Söyüncü'yü sezon sonunda transfer etme planlaması içerisine girdiği iddia edildi.

0

İngiltere’nin önde gelen köklü ekiplerinden olan Arsenal, Almanya Bundesliga takımlarından olan Freiburg’da forma giyen A milli oyuncumuz Çağlar Söyüncü’yü sezon sonunda transfer etme planlaması içerisine girdiği iddia edildi.

İngiliz DailyMail’in yapmış olduğu haber doğrultusunda, Premier lig devi Arsenal savunmada meydana gelen sorunlara çözüm bulmak adına Altınordu alt yapısında yetişip gelecek vaat eden futbolcular arasında gösterilen Freiburg takımında stoper olarak forma şansı bulan Çağlar Söyüncü’yü transfer ederek çözme hedefine girdiği öne sürüldü.

Yapılan bu transfer haberinde milli oyuncunun bu sezon ortaya koyduğu performansla Manchester kulüpleri, Liverpool, Chelsea ve Roma’nın dikkatini çektiği de ifade edildi. Arsenal’in transfer komitesi başkanı olarak çalışmalarını yürüten Sven Mislintat’ın Çağlar’ın gelişiminin hep akıllarında olduğu ve bu yaz transfer döneminde bir teklif gerçekleştirmeyi düşündüğü belirtildi.

Bu olası transfere ise sıcak bakmayan Alman ekibi, Arsenal’in 30 milyon sterlin değerinde bir teklif gerçekleştirmesi de bekleniyor.

Çağlar Söyüncü, 2016 senesinde TFF 1. Lig ekiplerinden olan Altınordu’dan Alman takımı Freiburg’a transferi gerçekleşmişti. Genç futbolcu bu sezon Bundesliga’nın savunma hattında en istikrarlı futbolcularından biri olarak gösteriliyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.