Brunson Davası Savcılarının Görev Yeri Değişti

İzmir Adliyesi’nde Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı papaz Brunson soruşturmasını devam ettiren Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcısı Berkant Karakaya'nın da içinde bulunduğu altı savcının görev yerinde değişiklik yaşanırken, beş yeni savcı da büroya giriş yaptı.

0

İzmir Adliyesi’nde Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı papaz Brunson soruşturmasını devam ettiren Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcısı Berkant Karakaya’nın da içinde bulunduğu altı savcının görev yerinde değişiklik yaşanırken, beş yeni savcı da büroya giriş yaptı.

İzmir Adliyesi’ndeki terör savcılarının görevlerinde önemli değişiklikler meydana geldi. Eski Adalet Bakanı olarak bilinen Müsteşar Yardımcısı Ömer Faruk Aydıner’in İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanmasının sonrasında İzmir Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nda görevini sürdüren altı cumhuriyet savcısının görev yerinde değişiklik oldu. Görev yerinde değişiklik olan savcılar içinde en dikkat çeken kişi ise ABD’li papaz Brunson soruşturmasını devam ettiren Berkant Karakaya oldu. Karakaya, FETÖ’nün İzmir’deki askeri yapılanmasının çökertmesiyle de ismi sıklıkla duyulurken, Karakaya’nın Bilişim Suçları Bürosu Savcılığı’nda görevlendirildiği ifade dildi.

Karakaya’nın dışında Brunson davası cumhuriyet savcıları Maruf Türker, Ayhan Yılmaz, Okan Kılınç ile Erol Sümer’in de görevlerinde değişiklikler meydana geldi. Bununla beraber, Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’ndan sorumlu İzmir Cumhuriyet Başsavcı vekili Okan Bato’ya, halihazırda yaptığı görevinin dışında Aile İçi Şiddet Suçları Soruşturma Bürosu sorumluluğunun da verildiği altı çizildi. Savcı Bato da, Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik yapılan mücadelede önemli savcılardan birisi olmuştu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.