Bozuk Parke Maç Saatini Değiştirdi

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde 10 mayıs Perşembe günü saat 20.30'da oynanması düşünülen Tofaş - Trabzonspor mücadelesinin, TOFAŞ Spor Salonu'nda parkenin kabarmasından dolayı 22.30'da Atatürk Spor Salonu'nda oynanacağı yönünde karar verildi.

0

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 10 mayıs Perşembe günü saat 20.30’da oynanması düşünülen Tofaş – Trabzonspor mücadelesinin, TOFAŞ Spor Salonu’nda parkenin kabarmasından dolayı 22.30’da Atatürk Spor Salonu’nda oynanacağı yönünde karar verildi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin yirmi dokuzuncu haftası karşılaşmasında TOFAŞ ile Trabzonspor takımlarının bir araya geleceği mücadele, parkelerde meydana gelen kabarıklıktan dolayı 2 saat geç başladı.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TFF) yetkililerinden edinilmiş olan bilgiler doğrultusunda, Bursa’da geride bıraktığımız çarşamba günü süresince etkili olan yağmurdan ötürü TOFAŞ Spor Salonu’ndaki parkeler alt taraftan su alarak kabardı.

Bunun üstüne ise daha öncesinde planlanmış olan saat 20.30’da oynanması düşünülen karşılaşma, gözlemci ve hakem heyetinin kendi içlerinde meydana getirmiş oldukları kısa bir toplantı neticesinde 2 saat ertelendi.

Heyet, bu yaşanan olayın sporcu sağlığını tehlikeye sokacak bir durum olduğuna ve mücadele için elverişli koşulların sağlanamadığına hüküm vererek, maçın başlamasına 10 dakika kala erteleme kararı aldı.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 29. hafta Tofaş – Trabzonspor mücadele Atatürk Spor Salonu’nda saat 22.30’da başladı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.