Bitcoin’in Bir Saat İçerisinde Değeri Fırladı

2018'in başından bu zamana dek yokuş aşağı düşüş eğilimine giren bitcoin'in seyrinde bugün sıra dışı bir hareketlenme yaşandı. 12 Nisan Perşembe günü itibariyle öğlen saatlerinde değeri yüzde on iki dolaylarında yükselen bitcoin 7 bin 770 dolardan işlem alıyor.

0

2018’in başından bu zamana dek yokuş aşağı düşüş eğilimine giren bitcoin’in seyrinde bugün sıra dışı bir hareketlenme yaşandı. 12 Nisan Perşembe günü itibariyle öğlen saatlerinde değeri yüzde on iki dolaylarında yükselen bitcoin 7 bin 770 dolardan işlem alıyor.

Bu sabah vakitlerinde 6 bin 800 TL’den işlem alan bitcoin büyük bir sıçrama meydana getirdi. Bitcoin tırmanışını devam ettirirken diğer taraftan yasaklamalarla uğraşmak zorunda kalacak.

Kripto paralar, Bitcoin’in geride bıraktığımız yılın son zamanlarına doğru artan fiyatıyla çok daha popüler duruma gelmişti. Ancak Pakistan, yükselen isteğe karşın kripto paralara beklenen bir şekilde talep görmedi. Şimdi ise Pakistan Devlet Bankası, sanal paralara veya ICO’lara gerçekleştirilecek yatırımları, satışları, üretimi ve değiş tokuşu yasaklayan bir genelge paylaştı.

Devlet bankası, Bitcoin, Pakcoin, Litecoin ve diğerlerini dağıtmaya yetkili hiçbir kurumun yer almadığını belirtti. Bunun dışında tüm bankalara bu para birimlerine yatırım gerçekleştirmekten kaçınmaları hususunda tavsiye yapıldı. Buna ek olarak kripto para transferlerinin hepsinin şüpheli bir şekilde rapor verileceği ve Finansal İzleme Birimi (FMU) tarafından alakalı bireylere yönelik yasal işlem gerçekleştirileceği söylendi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

irfan home