Beyninde Aşırı Su Biriken Kadın Yetkililerden Yardım Bekliyor

Karadeniz bölgesi illerinden Rize'nin Çayeli ilçesinde market çalışanı 39 yaşındaki Hatice Koca, baş dönmesi ve boyun ağrısı yüzünden hastaneye gitti. Hatice Koca'ya, beyinde aşırı su birikmesi olarak tıpta ismi 'hidrosefali' teşhisi konuldu.

0

Karadeniz bölgesi illerinden Rize’nin Çayeli ilçesinde market çalışanı 39 yaşındaki Hatice Koca, baş dönmesi ve boyun ağrısı yüzünden hastaneye gitti. Hatice Koca’ya, beyinde aşırı su birikmesi olarak tıpta ismi ‘hidrosefali’ teşhisi konuldu.

Geride bıraktığı her gün sağlık iyiye gitmeyen kadın, 6 ay önce yatağa bağımlı duruma geldi, şuan da hareket edemiyor. Eşi Bekir Koca, bakımını gerçekleştirdiği karısının tam teşekküllü bir hastanede tedavisinin meydana getirilmesi konusunda yetkili mercilerden yardım istiyor.

Yoğun Bakım Ünitesi’nde 60 gün tedavi altında olan ve her biten gün durumu kötüye giden kadın, 6 ay önce yatağa bağımlı oldu, hareket edemez duruma geldi. Yalnızca gözlerini açıp bu şekilde söylenenlere tepki veren kadın, karından mama ile beslenebiliyor. Eşi Bekir Koca, evde yatalak durumdaki 15 senelik karısına zorsunmadan bakıyor. Çaykur’da mevsimlik işçi olarak hayat mücadelesi veren Bekir Koca, bir an olsun yanından gitmediği ve ilaç tedavilerini uyguladığı eşinin umutla sağlığına yeniden elde etmesi bekliyor. Eşinin çalışırken rahatsızlandığını ifade ederek, “Kusma ve baş dönmesi ile şikayetleri başladı. Hekimler ‘hidrosefali’ tanısı koysalar da henüz tam çareye ulaşamadılar bu yüzden evde bakıyorum. Arada krizler yaşıyor. Tam teşekküllü bir hastanede tedavi olursa iyi olacağını umut ediyorum. Bu şekilde kalmasına gönlüm razı gelmiyor” sözlerini söyledi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.