Beşiktaş’ta Kayserispor Maçı Öncesi Sevindiren Gelişme

Son iki sezonun şampiyonu Beşiktaş, son 2 haftanın tek gündem maddesi olarak planlaması yapılan ve hatta Galatasaray yenilgisinin de en büyük nedeni olarak belirtilen 'Fenerbahçe Ziraat Türkiye Kupası maçı sürecini' geride bıraktığımız akşam itibari ile sona vererek tamamen lige yöneldi.

0

Son iki sezonun şampiyonu Beşiktaş, son 2 haftanın tek gündem maddesi olarak planlaması yapılan ve hatta Galatasaray yenilgisinin de en büyük nedeni olarak belirtilen ‘Fenerbahçe Ziraat Türkiye Kupası maçı sürecini’ geride bıraktığımız akşam itibari ile sona vererek tamamen lige yöneldi.

Ancak; son ligin sona ermesine 3 hafta kala Galatasaray’ın 4 puan gerisinde olan Beşiktaş için şampiyonluk şansı matematiksel olarak devam ese d bundan sonra artık tüm konsantrasyon kalan 3 karşılaşmayı da kazanıp sıralamayı beklemek üstüne kuruluyor. Bu 3 mücadelenin ilki ise 7 Mayıs Pazartesi akşamı Vodafone Park’ta oynanacak Kayserispor ile oynanacak.

Kayseri karşılaşması öncesinde sakat oyuncuların durumundan ötürü kadroda zorunlu değişiklikler yapması düşünülen teknik direktör Şenol Güneş’in elini rahatlatan gelişme ise Tosic’in forma giyecek olması oldu. Galatasaray karşılaşmasında kırmızı kart gördüğü için 1 maç ceza alan Sırp defans dün akşam cezasını çekmiş sayıldığı için kadroda yer alabilecek.

Dusko Tosic’in oynaması için bir engel kalmayınca eksik oyuncu sayısı 4’e düşmüş oldu. Sezonu daha önce kapatan sol bek oyuncusu Caner Erkin’in dışında Galatasaray maçında sakatlanan ve büyük ihtimalle sezonu kapatan Negredo ve Pepe Kayserispor’a mücadelesinde oynayamayacak diğer futbolcular olarak biliniyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.