Beşiktaş Demba Ba Transferinde Sona Yaklaşıyor

Spor Toto Süper Lig'de geride kalan son 2 sezonun şampiyon takımı ünvanına sahip Beşiktaş, yeni sezon transfer çalışmaları konusunda şimdiden kolları sıvadı. Demba Ba'yı tekrardan kadrosuna dahil etmek isteyen Beşiktaş'ın Senegalli santraforla meydana getirdiği görüşmenin ayrıntıları da kesinleşti.

0

Spor Toto Süper Lig’de geride kalan son 2 sezonun şampiyon takımı ünvanına sahip Beşiktaş, yeni sezon transfer çalışmaları konusunda şimdiden kolları sıvadı. Demba Ba’yı tekrardan kadrosuna dahil etmek isteyen Beşiktaş’ın Senegalli santraforla meydana getirdiği görüşmenin ayrıntıları da kesinleşti.

Beşiktaş’ta Demba Ba transferi konusunda hareketli dakikalar meydana geliyor. Önümüzdeki sezonda bütçeyi fazla aşmak istemeyen ve maliyeti uygun oyunculara yönelecek olan yönetim Demba Ba ile kıran kırana pazarlıklar meydana getirmeye başladı. Göztepe formasını terleten ve başarılı bir grafik ortaya koyan Demba Ba için deneyimli çalıştırıcı Şenol Güneş onay verirken, yönetim de bu transferin mümkün olduğu kadar uygun maliyetli olmasını düşünüyor.

Demba Ba’nın Beşiktaş’a ilk gelişinde büyük rol örneği ortaya koyan 2. başkan Ahmet Nur Çebi’nin görüşmelerini devam ettirdiği, Ba transferinde henüz imza işlemi yapılmadığı ve deneyimli golcü ile yönetim arasında 1 milyon Euro’luk fark kaldığı ortaya çıktı. Serbest durumda olan Demba Ba bu kozu kullanarak yönetimden senelik 3 milyon Euro’dan 2 yıllık sözleşme istedi.

Bu rakamı fazla gören Ahmet Nur Çebi ilk aşama da bir yıldan 2 milyon Euro teklifini yaptı. Bu teklifi sıcak bakmayan Demba Ba’nın zaman istediği ve tarafların pazartesi günü bir araya gelerek bu transferi bitireceği belirtildi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.