Başakşehir Başkanı Gümüşdağ’dan Cengiz Ünder İtirafları

Medipol Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı olarak görevinin başında olan Göksel Gümüşdağ, milli futbolcu Cengiz Ünder'in gelişimini çok hızlı bir biçimde devam ettirdiğini ve yakın bir zaman içerisinde 100 milyon Euro'luk bir bedel karşılığında Roma’dan başka bir kulübe transfer olmasının kendisini şaşırtmayacağını ifade etti.

0

Medipol Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı olarak görevinin başında olan Göksel Gümüşdağ, milli futbolcu Cengiz Ünder’in gelişimini çok hızlı bir biçimde devam ettirdiğini ve yakın bir zaman içerisinde 100 milyon Euro’luk bir bedel karşılığında Roma’dan başka bir kulübe transfer olmasının kendisini şaşırtmayacağını ifade etti.

Sales Network platformu tarafından Hilton Convention Center’da organizesi yapılan “Talks” etkinliği kapsamında “Futbolu bir şirket gibi yönetmek” konulu oturumda söz alan Göksel Gümüşdağ, “Kulübümüzü şirket mantığı ile kontrol ediyoruz, kulüp mantığı ile değil. 33-34 milyon Euro’luk yalnızca performans geliri elde ettik. Cengiz Ünder transferimiz, 100 senelik kulüplerin elde edemediği bir iştir. Altyapısı Türkiye’de olan ve 15 milyon Euro’ya transfer olan tek futbolcusudur. Cenk Tosun da transfer oldu ama o altyapısını Almanya’da yer almıştı. Ünder’in satışından da yüzde yirmi pay almaya devam edeceğiz.” sözlerini söyledi.

Başakşehir Başkanı Gümüşdağ, “Cengiz’in Roma’da ortaya koyduğu performansını görünce, satışından dolayı pişman mısınız? ‘Daha fazla bir ücrete satabilirdik.’ diye düşünüyor musunuz?” sorusunun yöneltilmesi üzerine ise “Hiç o açıdan düşünmem. O zaman, şu anki kulüplerimiz gibi düşünmüş olurum. O gün için benim adıma çok iyi bir satış yapıldı. O dönemde Manchester City ve Roma, Cengiz için adeta kulübümüzü işgal etti. Önümüzdeki senelerde Cengiz Ünder 100 milyon Euro’ya da satılabilir.” cevabını verdi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

irfan home