Bahçeli ve Erdoğan’ın İlk Görüşmesinde İki Konuda Uzlaşma Sağlandı

Geride bıraktığımız pazar günü meydana getirilen seçimlerin sonrasında dün Ankara'da ilk defa bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli’nin yapmış oldukları Cumhur İttifakının yol haritasını ele aldı.

0

Geride bıraktığımız pazar günü meydana getirilen seçimlerin sonrasında dün Ankara’da ilk defa bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli’nin yapmış oldukları Cumhur İttifakının yol haritasını ele aldı.

Kulislere göre görüşmeden OHAL’in uzatılmaması yönünde karar meydana geldi. Üzerinde görüşülen bir diğer durum da bedelli askerlik konusu oldu. Bedelli askerlik konusunda Meclis’in açılacağı 1 Ekim tarihi beklenecek.

24 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde AKP ve MHP’nin bir araya gelerek ortaklaşa kurdukları Cumhur İttifakı TBMM’de beraber çoğunluğu sağlarken, Erdoğan yüzde 52.6 oyla cumhurbaşkanı ilan edilmişti. Cumhurbaşkanlığı Saray’ında saat 16:00’da gerçekleştirilen görüşmede Başbakan Binali Yıldırım’ın dışında Milliyetçi Hareket Partisi’nden Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın, Celal Adan ve Mustafa Kalaycı da hazır yer aldı.

Görüşmeye yönelik olarak Ankara kulislerine sızan bilgiler doğrultusunda; Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli iki konu üstünde anlaşma sağladı. Öncelikli olarak kamuoyunda sıkça konuşulan OHAL’i gündeme alan ikili, OHAL’in uzatılmaması yönünde mutabakat sağlandı. Erdoğan ve Bahçeli’nin uzlaşma sağladığı bir diğer durum ise bedelli askerlik konusu oldu. Seçim zamanında liderlerin sıkça gündemine aldığı bedelli askerlik hususunda da Meclis’in açılacağı 1 Ekim tarihinin beklenmesi kararlaştırıldı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.