Arkas, Fenerbahçe’yi yenerek durumu eşitledi

0

Voleybol Efeler Ligi play-off final serisinin 4’üncü mücadelesinde Fenerbahçe’yi 3-0 yenmeyi başaran Arkas Spor, art arda 2. galibiyetini elde etti ve seride durumu eşitlemeyi başardı.

Voleybol Efeler Ligi play-off final serisinin dördüncü maçında Fenerbahçe’yi 3-0 mağlup eden Arkas Spor, art arda 2. galibiyetini aldığı seride durumu 2-2’ye getirmeyi başardı. Karşılıklı sayılarla başlayan ilk sette teknik molaya 12-11 önde giren Arkas Spor, daha etkili oyun ortaya koyduğu son kısımda aradaki farkı açtı ve seti 25-19 bitirdi. Arkas Spor, ikinci seti de 26-24 üstün bitirmeyi yine başardı. Üçüncü sette 7-7 eşitlikle geçilen ilk bölümün sonrasında yine etkili olan Arkas Spor, teknik molaya 12-10 önde girdi. Adis’le etkili oyununu devam ettiren ve durumu 18-12’ye taşıyan ev sahibi ekip, seti de 25-18 bitirdi.

Mücadeleyi 3-0 kazanan Arkas Spor, 3 galibiyet elde ederek ekibin şampiyon olacağı seride ilk 2 maçı kaybetmesine karşın durumu 2-2’ye getirdi. Arkas Spor ile Fenerbahçe serinin 5. ve son mücadelesinde 3 Mayıs Cuma günü yine İzmir’de karşılaşacak. Serinin bir önceki karşılaşmada diskalifiye olan Arkas Spor Antrenörü Glenn Hoag takımının başında yer alamadı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.