Ankara – Aksaray yolunda kaza: Ölüler ve yaralılar var

Ankara - Aksaray yolunda kaza: Ölüler ve yaralılar var

0

Ankara-Aksaray yolunun 45. Kilometresinde meydana gelen kazada ilk belirlemelere göre 4 kişi hayatını kaybetti 37 kişi de yaralandı. Yapılan son dakika haberlerine göre otobüsün şarampole yuvarlanması sonucu kaza meydana geldi.

Alınan bilgiye göre otobüs İstanbul’dan Adıyaman’a geziye gidenleri taşımaktaydı. Kırmızıgül firmasına ait olan Nurettin T. (59) idaresindeki 34 VY 0804 plakalı otobüs Ankara Aksaray karayolunun 30.kilometresinde şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesinin ardından şarampole yuvarlandı.

ADIYAMAN’A GEZİYE GİDİYORDULAR

İstanbul’dan yola çıkan otobüs yolcularını Adıyaman’a geziye götürmekteydi. Otobüsün dolu olması sebebiyle ölü ve yaralı sayısının çok olduğu bildirildi. Otobüs şoförünün yolculuk sırasında direksiyon hakimiyetini uyuması sebebiyle kaybettiği söyleniyor.

Alınan diğer bilgilere göre kazada 4 kişi hayatını kaybederken 37 yolcunun çeşitli yerlerinden yaralandığı ve yaralıların ambulanslarla Aksaray’daki hastanelerde tedavi altına alındığı bildirildi. Hayatını kaybeden 4 yolcu ise yapılan incelemeler sonunda morga kaldırıldı.

Kazada yaralananların ifadelerine göre kazanın meydana gelmesinde şoförün hatasının olduğu ve şoförün uyukladığı için direksiyon hakimiyetini kaybetmiş olabileceği söylendi.

Kaza sırasında uyanık olan bir yolcu otobüsün fark edilmeden yavaş yavaş yoldan çıktığını ve otobüsün sağ tarafının yoldan çıkması ile birlikte de takla atmaya başladıklarını ve yuvarlanarak durduklarını söyledi. Bu duruma şoförün uykuya dalmasının sebep olduğu ifade ediliyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

irfan home