Almanya PKK Gösterilerini Yasakladı

0

Çarşamba günü, PKK terörist grubuna yakın bir grup olarak görülen NAV-DEM tarafından düzenlenen gösteriler Alman polisi tarafından yasaklandı.

Köln Emniyet Müdürlüğü, yasadışı PKK sembolleri ve terör grubunun lideri Abdullah Öcalan’ın posterlerini kullanarak suç işlemek olasılığının yüksek olması nedeniyle iki gelecek NAV-DEM protestosuna izin verilmeyeceğini açıkladı.

PKK sempatizanları Perşembe günü Köln ve Leverkusen kentlerinde düzenlenen iki planlı miting ile Suriye’nin Afrin’in kuzeyinde devam eden Operasyon Zeytin Şubesi’ni protesto etmek istediler.

Geçen Cumartesi günü Köln’de NAV-DEM tarafından düzenlenen bir önceki protesto da yasaklandı.

Bu yıl 27 Ocak’ta düzenlenen gösteride Alman polisi tarafından yasadışı ilan edildi ve daha sonra NAV-DEM üyeleri PKK posterleri gösterdikten sonra feshedildi. Geçen yılın Kasım ayında da benzer bir protesto gösterisi, Düsseldorf’taki polis ve PKK sempatizanları arasındaki bir çatışma nedeniyle kesildi .

PKK sadece Türkiye tarafından değil, aynı zamanda Avrupa Birliği ve ABD tarafından da bir terör örgütü olarak listeleniyor.

Bununla birlikte, Avrupa şehirlerinde uzun zamandan beri göreceli olarak özgürlüğe kavuşmuş durumda ve Almanya’da özellikle güçlü bir varlığa sahip. PKK taraftarları, miting düzenlemeye, militan toplama ve para toplama izni alıyor.

Operasyon Zeytin Şubesi, Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin’den PKK / PYD / YPG / KCK ve Daesh teröristlerini kaldırmak için 20 Ocak’ta Türkiye tarafından başlatıldı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

irfan home