Afrin Operasyonunda 1528 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

0

Türk askeri Perşembe günü Suriye’nin kuzeyindeki Afrin’deki Zeytin Şubesi Operasyonunun başlangıcından bu yana en az 1,528 terörist “etkisiz hale getirildi” dedi.

Türk ordusu, ölü ya da canlı tutulan teröristler ya da operasyonlar sırasında teslim olan terimlerle “tarafsızlaştırılmış” terimini kullanmaktadır. Bununla birlikte, terim genellikle operasyonlarda öldürülen teröristler için kullanılır.

Ordu, yaptığı açıklamada, Türk jetlerinin ve kara kuvvetlerinin terörle mücadele operasyonlarına gece boyunca katılarak 43 teröristi etkisiz hale getirdiğini söyledi.

Operasyon Zeytin Şubesi, Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin’den PKK / PYD / YPG / KCK ve Daesh teröristlerini kaldırmak için 20 Ocak’ta Türkiye tarafından başlatıldı.

Genelkurmay’a göre, operasyon Türk sınırları boyunca ve bölgede güvenlik ve istikrarın sağlanması ve Suriyeli insanları teröristlerin zulüm ve zulümünden korumayı hedefliyor.

Söz konusu operasyon, uluslararası hukuk çerçevesinde Türkiye’nin hakları, BM Güvenlik Konseyi kararları, BM sözleşmesi uyarınca kendini savunma hakkı ve Suriye

Leave A Reply

Your email address will not be published.

irfan home