Adnan Oktar’ın Sağ Kolu Tarkan Yavaş Yakalandı

Adnan Oktar’ın Sağ Kolu Tarkan Yavaş Yakalandı! 7 Gözaltı

0

Adnan Oktar örgütüne yürütülen soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan Tarkan Yavaş ve Serkan Yumru yakalandı.

11 Temmuz’da Adnan oktar ve örgütünün Kandilli villasına ve birçok adrese eş zamanlı yapılan operasyonda örgüt lideri Adnan Oktar ve Didem Ürer kaçarken yakalanmış, ancak örgütün iki numaralı ismi Tarkan Yavaş son anda haberdar olarak kaçmıştı.

Örgütün En Önemli İkinci İsmi Olan Yavaş Yakalandı

İstanbul Mali şube ekipleri tarafından siber takip edilen ve İstanbul Eyüp’te bir dairede saklandığı belirlenen Oktar’ın sağ kolu Tarkan Yavaş ve örgütün kara kutusu Serkan Yumru, bugün yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. Operasyon sırasında kaçan ve hakkında 11 Temmuz’dan beri yakalama kararı bulunan Tarkan Yavaş’a yardım ettiği gerekçesiyle 7 kişi daha gözaltına alındı.

Çocuk Tacizi, Casusluk, Rüşvet Gibi Suçlamalar Yöneltiliyor

Örgütün en önemli ikinci ismi olarak bilinen Tarkan Yavaş, çocuk tacizi, uluslararası casusluk, rüşvet, tehdit ve silahlı örgüte üye olmak gibi birçok suçlama ile karşı karşıya. Yavaş, arandığı dönemde de sosyal medya hesaplarından Oktar hakkında olumsuz konuşan gazetecileri, polisleri ve örgütten ayrılan eski üyeleri tehdit ederek suç işlemeye devam etti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.