ABD Sinagoga Saldırı: 11 Ölü, 6 Yaralı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Pennsylvania eyaletinin Pittsburgh şehrindeki bir sinagoga meydana getirilen silahlı saldırı sonucunda on bir kişi hayatını kaybederken altı kişi de yaralandı.

0

Amerika Birleşik Devletleri’nin Pennsylvania eyaletinin Pittsburgh şehrindeki bir sinagoga meydana getirilen silahlı saldırı sonucunda on bir kişi hayatını kaybederken altı kişi de yaralandı.

Güney Amerika kıtasının en kalabalık ülkesi ABD’nin Pennsylvania eyaletinin Pittsburgh kentindeki bir sinagoga silahlı saldırı yapıldı. Pittsburgh Kamu Güvenliği Direktörü olarak görev yapan Wendell Hissrich saldırı sonucunda 11 kişinin yaşamını yitirdiği, dördü polis olmak üzere altı kişinin yaralandığını ifade etti.

Yetkililer, 46 yaşındaki Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı Robert Bowers olduğunu açıkladıkları silahlı saldırganının polis ekipleri tarafından gözaltına alındığını ve hastaneye götürüldüğünü belirtti. Amerika Birleşik Devletleri basınında yer alan haberlerde saldırganın sabıkasının bulunmadığını ve saldırı sırasında Tüm Yahudiler ölmeli” şeklinde bağırdığı öne sürüldü.

Başkan Trump: Ülkemizde neler oluyor?

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olarak görev yapan Donald Trump, Indianapolis’e gitmeden önce Andrews Hava Üssü’nde gazetecilere gerçekleştirdiği açıklamada saldırıyı açık bir dille kınadı.

Saldırının ”korkunç ve kahredici” olduğunu ifade eden Trump, nefret suçuna dikkate çekerek, ”Ülkemizde neler oluyor?” sözlerini söyledi.

Şiddetin bir an evvel son olması gerektiğini ve sinagog korunsa neticenin farklı olacağını ifade eden Trump, kilise ve sinagogların korunması tavsiyesinde de bulundu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.