ABD Kanada’nın Üstüne Oynamaya Başladı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olarak görevini sürdüren Trump’ın Ticaret Danışmanı olan Navarro yaptığı açıklamalarla gündeme oturdu. Navarro, Kanada Başbakanı Trudeau’yu hedef göstererek, “Başkan Trump’ı arkasından bıçaklamaya çalışan tüm yabancı liderler adına cehennemde özel bir yer var." sözlerini söyledi.

0

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olarak görevini sürdüren Trump’ın Ticaret Danışmanı olan Navarro yaptığı açıklamalarla gündeme oturdu. Navarro, Kanada Başbakanı Trudeau’yu hedef göstererek, “Başkan Trump’ı arkasından bıçaklamaya çalışan tüm yabancı liderler adına cehennemde özel bir yer var.” sözlerini söyledi.

Kanada’nın Quebec City şehrinde meydana getirilen G7 Liderler Zirvesi’nde Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump ve diğer liderler arasında ortaya çıkan gerginliğin yansımaları halen sürüyor.

Beyaz Saray Ulusal Ticaret Konseyi Direktörü olarak açıklamalar meydana getiren Navarro, Fox News’a verdiği mülakatta zirveye ev sahipliği gerçekleştiren Trudeau’yu sert sözler sarf ederek, “Başkan Donald Trump’la kötü niyetli diplomasi içerisine giren ve onu arkasından bıçaklamaya çalışan bütün yabancı liderler adına cehennemde özel bir yer var. Kötü niyetli Justin Trudeau, göstermelik basın konferansıyla bunu meydana getirdi.” Açıklamasını gerçekleştirdi.

ABD Başkanı Trump, Trudeau’nun kendisi zirveden gitmesinin ardından gerçekleştirdiği basın toplantısında çelik ve alüminyum tarifelerini eleştirmesi üstüne G7 Sonuç Bildirgesi’ni imzalamayacağını bildirmiş ve sosyal medya hesabı üstünden şu paylaşımı meydana getirmişti:

“Başbakan Justin Trudeau, ben ayrıldıktan sonra bir basın toplantısı gerçekleştirip Amerika Birleşik Devletleri gümrük vergilerinin adeta hakaret olduğunu’ ve ‘itilip kakılmayacağını’ söyleyene dek G-7 toplantılarımızda çok uysal ve nazik davrandı. Oldukça iki yüzlü ve zayıf.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.