ABD Büyükelçiliği Andrew Brunson Ziyaretini Bilmediğini Açıkladı

ABD Büyükelçiliği Andrew Brunson Ziyaretini Bilmediğini Açıkladı

0

Ege bölgesinin en kalabalık ve Türkiye’nin en kalabalık üçüncü kenti İzmir’de terör örgütleri Fetullahçı Terör Örgütü ile PKK adına suç işlediği, casusluk meydana getirdiği iddiasıyla tutukluluğu ev hapsine çevrilmişti. Amerika Birleşik Devletleri uyruklu din adamı olan Andrew  Craig Brunson’a bir başka din adamı ile avukatının geride kalan günler için meydana getirdiği ziyaretle alakalı olarak büyükelçilikten açıklama gerçekleştirildi.

Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği Sözcüsü, din adamı ile avukatın konsolosluk çalışanı olmadığını belirtti. İzmir’de Fetullahçı Terör Örgütü ve bölücü terör örgütü olan PKK adına suça karıştığı ve casusluk olayında yer aldığı iddiasıyla tutukluluğu sağlık problemleri öne gösterilmişti. Geride bıraktığımız 25 Temmuz’da ev hapsine çevrilen Amerika Birleşik Devletleri uyruklu rahip Andrew Craig Brunson’u Salı günüdini kıyafetli bir kişi ile takım elbiseli 2 kişi, ziyaret gerçekleştirmişti. Brunson’un evinde hemen hemen bir saat kalan din adamı ile avukatın, ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu’ndan geldiği iddia edilmişti.

Ziyaretle alakalı olarak ABD Büyükelçiliği Sözcüsü, gerçekleştirdiği yazılı açıklamada, din adamı ile avukatın konsolosluk çalışanı olmadığını söyleyerek bu durumun detaylarını öğreneceklerini belirtti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.