60 Kişilik Kurtarma Ekibi Kaybolan Balıkçıları Arıyor

İç Anadolu bölgesi sınırlarında yer alan güzide şehir Aksaray'da tekneyle balık avlamak adına Mamasın Baraj Gölü'ne giden 38 yaşında olan Ahmet Şen ile arkadaşları 40 yaşındaki Şaban Asal ve 41 yaşındaki Dumrul Duru ortadan kayboldu. Jandarma, AFAD, UMKE ve balıkçılardan meydana gelen yaklaşık altmış kişilik ekip, kayıp arkadaşların bulunması konusunda arama çalışmalarını devam ettiriyor.

0

İç Anadolu bölgesi sınırlarında yer alan güzide şehir Aksaray’da tekneyle balık avlamak adına Mamasın Baraj Gölü’ne giden 38 yaşında olan Ahmet Şen ile arkadaşları 40 yaşındaki Şaban Asal ve 41 yaşındaki Dumrul Duru ortadan kayboldu. Jandarma, AFAD, UMKE ve balıkçılardan meydana gelen yaklaşık altmış kişilik ekip, kayıp arkadaşların bulunması konusunda arama çalışmalarını devam ettiriyor.

Bir süt fabrikasında ekmeğini kazanmaya çalışan Ahmet Şen, mesai arkadaşı Dumrul Duru ve Almanya’da hayatını sürdüren Şaban Asal ile geride bıraktığımız pazar akşam saatlerinde balık avlamak için Asal’a ait araçla Çatalsu köyündeki Mamasın Baraj Gölü kıyısına vardı. Ailesi, Ahmet Şen’in gece olmasına karşın eve gelmemesi üstüne çevrede arama gerçekleştirdi, sonuç elde edemeyince de jandarmaya yaşadıkları durumu haberdar etti. Ailenin ihbarıyla arama çalışması yapılan jandarma, göl kıyısı ve çevresinde Ahmet Şen ve arkadaşlarının izini bulamadı.

Bugün gündüz saatlerinde çalışmasını devam ettiren jandarma, Şaban Asal’a ait araçla, dağlık arazide gölün dört yüz metre ilerisinde park durumunda buldu. Bunun üstüne jandarma, köylülere, bölgede kimseyi görüp görmedikleri sorusunu yöneltti. Görgü tanıkları, 3 kişinin kıyıdaki bir tekneyi alıp göle açıldığını ifade etti. Jandarma ekipleri AFAD’ın da yardımıyla botla gölde arama yaptı ancak herhangi bir ize ulaşamadı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.