262 Gün Sonra Acı Haber Ailesine Ulaştırıldı

Geride bıraktığımız 15 Temmuz 2017 tarihinde İstanbul Boğazı'nda yüzmek için atlayan ve sonrasında kaybolan 17 yaşındaki Furkan Yıldırım'ın cesedi 262 gün geçmesinin ardından geride kalan salı günü bulundu. Yapılan son dakika haberi doğrultusunda, Adli Tıp Morgu'na getirilen Yıldırım'ın cenazesi DNA testinin yapılmasının ardından ailesine verilecek.

0

Geride bıraktığımız 15 Temmuz 2017 tarihinde İstanbul Boğazı’nda yüzmek için atlayan ve sonrasında kaybolan 17 yaşındaki Furkan Yıldırım’ın cesedi 262 gün geçmesinin ardından geride kalan salı günü bulundu. Yapılan son dakika haberi doğrultusunda, Adli Tıp Morgu’na getirilen Yıldırım’ın cenazesi DNA testinin yapılmasının ardından ailesine verilecek.

15 Temmuz 2017’de arkadaşlarıyla denize giderek yüzmeye çalışan Furkan Yıldırım gözlerden kaybolmuştu. Çalışmalar esnasında 11 yaşındaki çocuğun rüyası üstüne arama kurtarma çalışmaları Karaburun’da gerçekleştirilmişti. Askeri bir gemi de Furkan Yıldırım’ı bulmak adına çalışmalarda yer almıştı.

Yıldırım’ın cesedi 262 gün geçmesinin ardından Kuruçeşme Sahili’nde ortaya çıktı. Yıldırım’ın cesedini İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin deniz temizlik aracı buldu. Ceset deniz polisi tarafından çıkarılırken, Adli Tıp Kurumu Morg’na yollandı. DNA testinin yapılmasının ardından cesedin aileye teslim edeceği ifade edildi.

3 arkadaşıyla beraber sahile giden İmam Hatip Lisesi öğrencisi olan Furkan, diğer 2 arkadaşıyla denize atladığı esnada diğer arkadaşının kamerası kayıt altındaydı. Denize atlayan Furkan’ın 2 arkadaşı şiddetli akıntıyla kıyıya savrulurken onun açıldığı görüldü. Suya bir kaç defa batması kıyıdaki arkadaşını panik yaşamasına yol açtı. Denizdekilere ve çevresindekilerden yardım istedi. Onun seslenişi de kamerada görüntülendi. Ancak bu görüntüler Furkan’un son görüntüler olarak kayıttaydı. 17 yaşındaki genç sularda kaybolarak ailesini büyük üzüntüye sokmuştu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

irfan home