1915 Çanakkale Köprüsü’nün Açılışı İçin Bakan Arslan’dan Müjde

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak görevini devam ettiren Ahmet Arslan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılış tarihini müjdeledi. Arslan, "İsmi, ayak açıklığı, kule yüksekliği farklı simgeleri belirten 1915 Çanakkale Köprüsü, 18 Mart 2022'de hizmete girecektir" sözlerini söyledi.

0

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak görevini devam ettiren Ahmet Arslan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılış tarihini müjdeledi. Arslan, “İsmi, ayak açıklığı, kule yüksekliği farklı simgeleri belirten 1915 Çanakkale Köprüsü, 18 Mart 2022’de hizmete girecektir” sözlerini söyledi.

Bakan Ahmet Arslan, 1915 Çanakkale Köprüsü’ne alakalı olarak merak edilen konulara açıklık getirdi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, köprünün kuleleri arasındaki ayak açıklığının özellikle 2023 metre olarak planladığını, bunun da Cumhuriyet’in yüzüncü sene dönümünü sembolize ettiğini ifade etti.

Köprünün bir diğer simgesini ise kule yüksekliklerinin 318 metre olmasının meydana getirdiği belirten Arslan, “3’üncü ayın 18’i, bu da bir simge olarak gösteriliyor. Bu simgeyi pekiştirmek için geride bıraktığımız 2017 senesinin 18 Mart tarihinde köprünün temelini attık. Bu yıl 18 Mart’ta köprünün kule ayaklarının oturtulacağı kazıkları çaktık. Hem de kule ayaklarının oturacağı keson beton blokların inşaatını, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törenle fiilen başlattık.” ifadelerine yer verdi.

Uluslararası bir koridorun tamamlayıcısı konumunda yer alan 1915 Çanakkale Köprüsü’nden, tüm Türkiye’nin hatta Avrupa’dan gelip, ülkenin batısına giden araç şoförlerinin faydalanacağını da belirtti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.